Materiał Partnera System identyfikacji wizualnej.

System identyfikacji wizualnej.

Na system identyfikacji wizualnej składa się wiele elementów, dzięki którym nasza firma jest kojarzona. Chodzi o to, żebyśmy się wyróżniali na rynku, a przez to zbudowali solidną markę. To z kolei przekłada się na szybki rozwój firmy, czyli sprzedaż. Taki też cel ma reklama wizualna, która wiele mówi o przedsiębiorstwie i naszych produktach. Na elementy identyfikacji wizualnej składa się: nazwa firmy, logo, grafika, hasło reklamowe, slogan itp.

Wizualizacja firmy

W dzisiejszych czasach, kiedy jest tak ogromna konkurencja praktycznie w każdej branży, wprowadzenie nowej marki na rynek jest nie lada wyzwaniem. Musimy być lepsi pod każdym względem, żeby myśleć o przebiciu się przez zatłoczony rynek. Sprawa nie jest taka prosta, jak się wydaje, bo przecież przodują duże koncerny, które mają mocną pozycję. Musimy opracować odpowiedni plan marketingowy, by dobrze wystartować. Pierwszą rzeczą jest wymyślenie nazwy dla firmy i opracowanie logo. Kolejną sprawą jest szeroka promocja, czyli odpowiednia kampania reklamowa. Reklama wizualna umożliwi identyfikację naszej firmy. Reklama zewnętrzna pozwoli stać się rozpoznawalnym, pozostaje tylko kwestia doboru produktów. Podstawą jest bilbord, szyld i baner. Jeśli wykorzystamy do produkcji reklamy tworzywo z plexi, od firmy Pleksan z Radziszewa nasze logo, grafika i hasło reklamowe czy slogan, zrobią dobre wrażenie i nasza firma przykuje uwagę odbiorców reklamy.

Logo jako element identyfikacji wizualnej

Logo jest niewątpliwie elementem identyfikacji wizualnej, ponieważ kojarzy markę. Ciekawy znak firmowy zawsze zostanie zapamiętany. Nasze logo będzie odtąd w każdej reklamie, również internetowej. Musi być proste, czytelne i oryginalne. Logo firmy znajdzie się na wizytówkach, dokumentach firmowych, szyldzie reklamowym i potykaczu z plexi; bilbordzie, banerze i wszystkich innych produktach reklamowych. Logo używać będziemy również w reklamie prasowej i świetlnej; na ulotkach i gadżetach. Dlatego musimy je odpowiednio zaprojektować. Możemy zwrócić się do grafika komputerowego lub np. ogłosić konkurs w Internecie na zrobienie logo. Znak firmowy jest stały i trudno go zmienić w czasie prowadzenia działalności. Dlatego tak ważny jest moment startowy.

Potykacz z PCV

Potykacz reklamowy z PCV ustawiamy przed wejściem do sklepu, zakładu usługowego, biura, na targach, eventach itp. Potykacz jest bardzo popularną formą promocji, ponieważ tak jak i szyld reklamowy, jest darmową promocją. Umieszczamy na nim logo, nazwę firmy, ofertę, kontakt do firmy. Potykacz ma na celu zachęcić do odwiedzenia naszego punktu. Musi być odpowiednio zaprojektowany i wykonany profesjonalnie. Produkt jest reklamą wizualną. Jeśli wykonamy go z PCV i ustawimy na zewnątrz lokalu, będzie doskonale świadczył o nas. Zadbajmy jedynie o kolorystykę, czcionkę i ciekawy slogan. Potykacz reklamowy jest elegancką wizytówką firmy, częścią identyfikacji wizualnej. Skuteczność została potwierdzona, wynikami wielu badań rynkowych i indywidualnymi opiniami klientów. Potykacz reklamowy oddziałuje na wzrok, pobudzając ciekawość klienta. Firma Pleksan, która oferuje produkty reklamowe z plexi, wykonuje również potykacze na zamówienie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas