Materiał Partnera Zastosowanie regałów z pleksi

Zastosowanie regałów z pleksi

Kiedy idziesz na zakupy czy do punktu ze sprzętem elektronicznym, na co zwracasz uwagę? Odpowiedź pewnie brzmi – na produkty. A czy kiedykolwiek Twoją uwagę przykuły meble w takich placówkach, a szczególnie regały? Nieliczni odpowiedzą twierdząco. Mało kto wie, że wiele z nich wykonano z materiału zwanego pleksi. Ma pewne pożądane właściwości, które uwielbiają producenci, sprzedawcy i nie tylko. Co jest takiego szczególnego w tym tworzywie?

Regały z pleksi – zastosowanie

Pleksi to materiał wykorzystywany w przemyśle od lat. To sztuczne tworzywo o polimerowej teksturze. Jego fenomen tkwi nie tylko w naprawdę niskiej cenie, ale przede wszystkim takich właściwościach, jak:

  • bardzo dobra przejrzystość,
  • możliwość skutecznej ekspozycji produktów,
  • odporność na zmienne temperatury i warunki atmosferyczne,
  • niewrażliwość na odbarwianie i żółknięcie,
  • łatwość obróbki,
  • możliwość przyjmowania dowolnych form i kształtów.

Ponadto pleksi jest ekologiczne, gdyż z łatwością poddaje się recyklingowi. Z tych zalet zaczęły korzystać branże przemysłowa, spożywcza, farmaceutyczna, medyczna, okulistyczna i nie tylko. Przede wszystkim stosują regały z pleksi, które w solidny sposób przechowują produkty, wyroby i wszelkie materiały lub pozwalają je eksponować.

Przykład? Świeże pieczywo, chrupiące bułeczki, aromatyczny chleb – znajdują się zazwyczaj w regałach otwieranych z pleksi. To tworzywo zapobiega również wyschnięciu wyrobów tego typu i utracie aromatu. Regały są tak skonstruowane, by w dolnej części mieć jeszcze szufladkę na okruchy. Ponadto na pleksi nie wpływają temperatury pieczywa, więc prezentuje się nienagannie przed długie lata. Ma to także wpływ na zadowolenie klientów, którzy widzą zadbane i czyste miejsca z produktami spożywczymi.

Jakie jeszcze zastosowanie mają regały pleksi?  

Te meble są chętnie wykorzystywane w placówkach ze sprzętem RTV, AGD, telefonami itp.  Warto też wiedzieć, że można je zabarwiać, co wpływa na estetykę mebli. Eksponują towar w przejrzysty sposób, nie rażąc jaskrawymi kolorami ani nie zniechęcając pożółkłymi plastikami. Często się znajdują też w prywatnych domach, ponieważ są niedrogie i można na nich przechowywać różne przedmioty, jeszcze bardziej wysuwając je na pierwszy plan.

Warto zaopatrzyć się w sprawdzone meble tego typu. Takie ma w ofercie np. firma ULTOM, która od 10 lat się zajmuje obróbką tworzyw sztucznych. Ma ona doświadczenie w tworzeniu regałów, obrotnic i wszelkich innych elementów z wytrzymałego i żywotnego pleksi. Dlatego jej oferta cieszy się dużym powodzeniem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas