Artykuł sponsorowany Przebudowa sieci dzięki nowym projektom elektroenergetycznym

Przebudowa sieci dzięki nowym projektom elektroenergetycznym

Projekty elektroenergetyczne są niezbędne w przypadku dostarczenia do obiektu użytkowego energii elektrycznej. Koncepcje wykonane przez specjalistów to również element kluczowy przy przebudowie sieci. Występowanie kolizji elektroenergetycznych może być sporym problemem przy niektórych inwestycjach, dlatego tak istotne jest przygotowanie nowego projektu uwzględniającego inne wykorzystanie terenu niż dotychczasowe.

Zbyt mało mocy

Skonstruowanie większej liczby budynków na działce wiąże się najczęściej ze zwiększeniem zapotrzebowania na energię elektryczną. Istniejące już sieci stają się nieefektywne, co może doprowadzić do problematycznych przepięć i tym samym niebezpiecznych sytuacji. Wzrost mocy przyłączeniowej wiąże się natomiast z koniecznością stworzenia nowego projektu elektroenergetycznego, którego przygotowaniem zajmie się It-Energy sp. z o.o. – firma świadcząca tego typu usługi od wielu lat w sposób rzetelny i w pełni profesjonalny.

Zbyt niska efektywność układów pomiarowych to problem występujący przy kolizjach energetycznych. Ponowna ich konfiguracja i zmiana docelowych parametrów pozwala dopasować systemy pomiarów energii elektrycznej do nowego, zwiększonego bądź zmniejszonego zapotrzebowania na prąd. Przebudowa sieci polegająca na stworzeniu nowych projektów elektroenergetycznych wymaga zatem uwzględnienia wielu kwestii – co jeszcze brane jest pod uwagę przez specjalistów wykonujących takie koncepcje?

Więcej energii przy niewiele wyższych kosztach

Zmodyfikowanie sieci elektroenergetycznej i korzystanie z niej w przypadku zwiększenia mocy umownej niekoniecznie musi się wiązać ze sporymi kosztami ponoszonymi przez wyższe zużycie prądu. Okazuje się bowiem, że profesjonalne firmy zajmujące się wykonywaniem projektów elektroenergetycznych są w stanie zapewnić wsparcie przy wyborze nowego dostawcy prądu. W połączeniu ze zmianą systemu zasilania i optymalizacji kosztów zakupu energii daje to możliwość zwiększenia mocy umownej przy atrakcyjnych warunkach finansowych.

Warto także zadbać o możliwość dodatkowego, zdalnego kontrolowania pracy całej sieci. W tym celu specjaliści rekomendują systemy monitorowania energii elektrycznej, które również uwzględnione mogą być w profesjonalnie przygotowanym projekcie elektroenergetycznym. Dzięki właściwie wykonanej koncepcji uda się zatem osiągnąć pożądaną moc umowną, która nie musi być wyłącznie wyższa – często inwestorzy z różnych przyczyn potrzebują jej obniżenia. W obu przypadkach należy skorzystać ze specjalistycznej pomocy firmy zajmującej się projektowaniem elektroenergetycznym.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas