Artykuł sponsorowany Piaskowanie – niezawodny sposób na czyszczenie różnorodnych powierzchni

Piaskowanie – niezawodny sposób na czyszczenie różnorodnych powierzchni

Nadszarpnięte zębem czasu felgi, zabrudzona elewacja czy też widoczne ślady użytkowania na przydomowym chodniku – sfatygowane powierzchnie, mimo tego, że wciąż odznaczają się wytrzymałością i jakością, nie prezentują się najlepiej. Sposobem na ich odnowienie jest nowoczesna technologia piaskowania, która w szybki sposób pozwala na przywrócenie płaszczyznom stalowym, drewnianym czy betonowym ich zupełnie świeżej ich dawnej świetności.

Zastosowanie piaskowania

Piaskowanie, czyli obróbka strumieniowo-ścierna to jeden z najpopularniejszych sposobów na profesjonalne czyszczenie różnorodnych powierzchni. Usunięcie starej powłoki, a wraz z nią wszelkich ubrudzeń jest procesem podobnym do szlifowania, choć dzięki tej nowoczesnej metodzie można otrzymać bardziej równomierną powierzchnię, a tym samym stworzenie powierzchni bardziej podatnej na malowanie czy zabezpieczanie różnorodnymi substancjami.

Jednym z częstych zastosowań piaskowania jest usunięcie rdzy z metalowych powierzchni, takich jak felgi czy karoseria samochodu. W ten sposób można również oczyścić stalowe konstrukcje, takie jak bramy czy ogrodzenia, ale również nadać zupełnie nowy wygląd pobrudzonej elewacji, na której widoczne są na przykład zacieki powstałe w wyniku opadów deszczu. Piaskowanie sprawdzi się również przy czyszczeniu kostki brukowej i płyt kamiennych, matowieniu szkła, odnawianiu konstrukcji drewnianych czy też renowacji pomników i fontann.

Co wykorzystuje się do piaskowania?

Oprócz specjalnej maszyny, do tej metody oczyszczenia i przygotowania powierzchni konieczne będzie również wykorzystanie potencjału ścierniwa. Jego rodzaj zależeć będzie od efektu obróbki strumieniowo-ściernej. Firma Piotr & Kar Karina Krenke, która może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w piaskowaniu, w swojej pracy wykorzystuje przede wszystkim takie tworzywa i surowce, jak śrut, piasek kwarcowy o różnej granulacji czy też granulat szklany, który umożliwia dokładne wyczyszczenie detali bez uszkodzenia ich powierzchni.

Ścierniwo należy dopasować do rodzaju powierzchni, a także pożądanego efektu. Kluczowa będzie także specyfikacja piaskarki, która będzie używana w procesie obróbki. Warto zwrócić uwagę również na parametry tworzywa, takie jak wielkość ziaren materiału, a także stopień jego wilgotności czy też twardości.

Piaskowanie pozwala na renowację i odświeżenie różnorodnych powierzchni. Jego zaletą jest szybkość, dokładność i zadowalające efekty i brak ryzyka powstania zarysowań. Przy wyborze firmy zajmującej się obróbką strumieniowo-ścierną warto kierować się jej doświadczeniem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas