Materiał Partnera Wykorzystanie czyszczenia hydrodynamicznego w praktyce

Wykorzystanie czyszczenia hydrodynamicznego w praktyce

Czyszczenie hydrodynamiczne to świetny sposób na przygotowanie powierzchni pod dalsze prace, na przykład remontowe. Główną jego zaletą jest jednak usuwanie zabrudzeń, a nawet całych powłok z różnych powierzchni. Sprawdź dokładnie, na czym takie czyszczenie polega, co możesz wyczyścić i komu zlecić to zadanie. Wbrew pozorom nie jest to bowiem czynność prosta i wymaga wiedzy, a przede wszystkim specjalistycznego sprzętu.

Czyszczenie hydrodynamiczne - zastosowania

Zanim przejdziemy do zastosowania czyszczenia hydrodynamicznego w praktyce, krótko opiszemy, na czym ono w ogóle polega. Wbrew pozorom to dość proste zagadnienie. Aby oczyszczanie mogło być możliwe, wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt, który generuje wodę pod wysokim ciśnieniem. Jest to około 500 bar, ale może być więcej. Niejednokrotnie to nawet 2500 bar. Wszystko zależy od czyszczonej powierzchni i wykonywanych prac.

Pierwszym bardzo popularnym zastosowaniem jest czyszczenie betonów. Chropowata, strukturalna powierzchnia, kiedy zostanie zabrudzona, bardzo ciężko pozbyć się z niej zalegających zanieczyszczeń. Woda pod wysokim ciśnieniem poradzi sobie z tym skutecznie, przy tym nie doprowadzi do ewentualnych ubytków w powierzchni betonu. Gdzie jeszcze wykorzystuje się hydrodynamikę? Na przykład przy czyszczeniu ceramiki. Z jej powierzchni niezwykle trudno jest usunąć bród, plamy, czy przebarwienia. Woda pod ultrawysokim ciśnieniem poradzi sobie z tym skutecznie. Usługi czyszczenia konstrukcji obejmują także usuwanie różnych substancji przemysłowych ze zbiorników i instalacji, gdzie także wymagana jest wysoka skuteczność, ale przy tym bezpieczeństwo. Do wykonania tego typu prac zawsze powinno się wybierać doświadczonych specjalistów. Takich znajdziesz na przykład w firmie Tatra.

W jakich jeszcze sytuacjach wykorzystuje się czyszczenie hydrodynamiczne?

  • przy myciu i czyszczeniu powierzchni pod malowanie
  • przy oczyszczaniu powierzchni pod reprofilację
  • do usuwania zabrudzeń z fasad

Jak wybrać firmę świadczącą usługi czyszczenia hydrodynamicznego?

Nie jest to takie proste zadanie. Przede wszystkim musisz wiedzieć, co dana firma oferuje. Może się okazać, że czyszczenie zbiorników i instalacji nie wchodzi w skład ich usług. Następnie zwróć uwagę na to, jak długo firma istnieje na rynku. Jeśli możesz, sprawdź ich realizacje, jak bruk wyglądał przed, a jak po czyszczeniu. W końcu dowiedz się, jakie są ogólne opinie klientów, którzy zdążyli już skorzystać z usług świadczonych przez dane przedsiębiorstwo. Jeśli masz znajomych, którzy wybrali jedną z firm to świetnie! Oni zawsze są najlepszym źródłem informacji. Przekonaj się, czy są zadowoleni z wyboru, czy niekoniecznie. Jednym z godnych polecenia przedsiębiorstw jest to, które zostało już wymienione w tym artykule.

Opracowanie:

Podziel się