Materiał Partnera Oszczędne surowce grzewcze – dopasowane rozwiązania energetyczne

Oszczędne surowce grzewcze – dopasowane rozwiązania energetyczne

Alternatywne rozwiązania związane z surowcami wykorzystywanymi do przemysłu grzewczego wprowadzają nowe możliwości. Wykorzystanie ich zależy jednak od wielu czynników. W zależności od wielkość powierzchni grzewczej, przeznaczenia danego miejsca oraz funduszy, wybór bywa zróżnicowany. Jednym z najbardziej popularnych surowców wykorzystywanych w dalszym ciągu w Polsce jest węgiel. Przemysł w dużym stopniu oparty jest właśnie na tym materiale. Jakie są jego przewagi wobec innych materiałów grzewczych? Mimo oczywistych cech, dzięki którym węgiel wygrywa z innymi surowcami, równie ważna jest jeszcze jego jakość, aby w pełni spełniał swoje przeznaczenie.

Przewaga surowcowa

Każdy z surowców wykorzystywanych do tworzenia energii cieplnej posiada swoje wyjątkowe właściwości, dzięki którym może przeważać nad innymi materiałami. Przedsiębiorstwo Trabal wskazuje na znaczne zalety oferowanego opału. Węgiel kamienny i ekogroszek to surowce, które są w dalszy ciągu najbardziej popularnymi w Polsce, szczególnie wykorzystywanych na dużą skalę w przemyśle. Co świadczy o ich przewagach? W przypadku węgla kamiennego jego wysoka kaloryczność. Duża zawartość czystego węgla sprawia, że wartość energetyczna jest bardzo duża, przy jednoczesnej, stosunkowo niskiej cenie. Ekogroszek to zaś produkt ekologiczny, posiadający niską zawartość siarki oraz niską zawartość popiołu. Dodatkowo, surowiec ten ulega wysokiemu spalaniu.

Jakość produktu podstawą podczas wyboru rozwiązań grzewczych

Niezależnie od indywidualnych cech poszczególnych surowców, konieczny do spełnienia jest jeden warunek. Każdy z produktów musi odznaczać się wysoką jakością. Jak wskazuje firma Trabal, to jakość ma szczególne znaczenie w późniejszym wykorzystywaniu surowców. Zwrócenie uwagi na właściwe wydobycie i produkcję jest niezwykle istotne. Produkcja ekogroszku wymaga wykorzystania węgla o niskiej spiekalności. Dzięki temu nie zalega w piecu i nie blokuje mechanizmów. Specjalistyczne podejście, doświadczenie, a przede wszystkim ekspercka wiedza, która jest wykorzystywana podczas całego procesu tworzenia i wydobycia produktów pozwala na dążenie według mocno określonych wytycznych. Zapewnienie wysokiej jakości nie przeszkadza jednak przedsiębiorstwu Trabal w oferowaniu atrakcyjnych cen swoim klientom. Węgiel sprzedawany przez przedsiębiorstwo to wynik działalności polskich kopalni. Dzięki temu kontrahent może mieć pewność, jaki produkt kupuje, może poznać jego dokładny skład i cechy.

Opracowanie:

Trabal Piotr Sobański

Ksawerów , Łódzka 135

Podziel się