Artykuł sponsorowany Olej napędowy grzewczy - właściwości i zastosowanie

Olej napędowy grzewczy - właściwości i zastosowanie

Mało kto wie, że olej napędowy może występować pod dwiema postaciami. Jedna z nich to tradycyjny olej napędowy, który tankujemy na stacji paliw, a druga to olej napędowy grzewczy. Znajduje on zastosowanie w kotłach parowych, kotłach ogrzewających domy mieszkalne oraz piecach przemysłowych. Takie źródło ciepła to idealne rozwiązanie dla obiektów, które nie dysponują dostępem do sieci gazu ziemnego. Jakie właściwości ma olej napędowy grzewczy?

Olej napędowy grzewczy jako źródło ciepła

Ten rodzaj oleju służy nam do ogrzewania budynków o różnej wielkości. Można korzystać z niego zarówno w domu, jak i w dużych budynkach takich jak ośrodki agroturystyczne, czy hostele. Grzewczego oleju napędowego używa się również na okrętach w kotłach parowych czy piecach technologicznych i przemysłowych. Ten rodzaj wysoko kalorycznego paliwa pochodzi z ropy naftowej. Jak podkreśla pracownik PHT Tracom, firmy dystrybuującej tego rodzaju olej:

Ogrzewanie przy użyciu grzewczego oleju napędowego to bardzo ekologiczna alternatywa dla tradycyjnego węgla czy ekogroszku. Ten rodzaj paliwa posiada bowiem wiele zalet, które czynią go dużo bardziej ekonomicznym niż inne znane nam paliwa.

Korzystanie z tego rodzaju paliwa jako źródła ciepła to czysty, szybki i nie wymagający dużego nakładu pracy i zaangażowania sposób na ogrzanie budynku. Jedyne o czym należy pamiętać, to zwracanie uwagi na to, żeby w zbiorniku ciągle znajdowała się odpowiednia ilość paliwa. Stosowanie grzewczego oleju napędowego wpływa również pozytywnie na aspekt związany z konserwacją oraz utrzymaniem w dobrym stanie pieca i kominów. Przy użyciu tego rodzaju paliwa nie osadzają się bowiem żadne szkodliwe i niepożądane substancje na elementach instalacji grzewczej.

Jakie właściwości posiada grzewczy olej napędowy?

Olej grzewczy charakteryzuje się wysoką temperaturą zapłonu, co czyni go bardzo bezpiecznym rozwiązaniem w stosunku do innych substancji grzewczych np. gazu. Znikoma obecność siarki wpływa pozytywnie na żywotność urządzeń grzewczych. Olej napędowy do celów opałowych charakteryzuje również wysoka odporność na utlenianie, dzięki czemu nawet przy dłuższym przechowywaniu nie wytrącają się żadne komponenty, a na dnie zbiornika i w instalacji nie powstaje osad.

Jednym z bardziej wydajnych napędowych olejów grzewczych jest LOTOS RED, produkowany przez Gdańską rafinerię LOTOS, a bezpośrednio dystrybuowany przez PHT Tracom. Produkt ten powstał w wysokiej klasy światowych laboratoriach, a przy jego tworzeniu skorzystano z największych osiągnięć przemysłu naftowego. Olej ten od samego początku produkcji nieustannie utrzymuje wysokie parametry jakościowe, co czyni go naprawdę bardzo dobrym i wysokiej klasy produktem grzewczym.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas