Materiał Partnera Oświetlenie – projekt, wykonawstwo

Oświetlenie – projekt, wykonawstwo

Oświetlenie jest czynnikiem niezbędnym, w wykonywaniu większości prac fizycznych i umysłowych. Jest więc czynnikiem stymulującym życie człowieka i warunkującym wykonywanie pracy. Oświetlenie to także istotny czynnik w aranżacji wnętrz, a umiejętnie dobrane może  wydzielić poszczególne strefy w pomieszczeniach czy podkreślać określone elementy. Światło stwarza odpowiedni klimat i nastrój.

Projekt oświetlenia

Dobrze zaprojektowane oświetlenie, prawidłowo wykonane i sprawdzone obiektywnym badaniem - tj. spełnieniem kryteriów jakości oświetlenia (NATĘŻENIE, RÓWNOMIERNOŚĆ, OLŚNIENIE itd...) – stanowi niezbędny warunek dla prawidłowo zorganizowanego miejsca pracy lub wypoczynku. Projektowany system oświetlenia domu, budynku czy firmy musi stanowić dobrze wyważony kompromis wzornictwa oraz aspektów technicznych i ekonomicznych. Spełnienie kryteriów technicznych nie zwalnia projektanta i inwestora od uwzględnienia w projekcie kosztów zakupu, montażu i kosztów przyszłej eksploatacji systemu oświetlenia. Pamiętać należy, że w przemyśle oświetlenie pochłania do 30% zużywanej energii, zaś w obiektach użyteczności publicznej do 50%!

Wdrażanie projektu

Jeśli trafimy do firmy ze sprzętem oświetleniowym , to rozległość wyboru opraw i źródeł światła  może nas dosłownie przytłoczyć, a ilość czynników, które musimy uwzględnić może nas przerosnąć... Dlatego warto jest współpracować przy  projektowaniu oświetlenia i jego wdrażaniu  ze specjalistami. Stanowi to niezbędny warunek dla stworzenia prawidłowo oświetlonego miejsca pracy lub wypoczynku, a doświadczenie w dziedzinie projektowania i wykonawstwa nowoczesnych instalacji oświetleniowych zaprocentuje także znaczną oszczędnością zużycia energii elektrycznej!

Jeśli firma elektryczna, która zajmuje się wykonaniem projektu oświetlenia dla naszych potrzeb, posiada w swojej ofercie również możliwość jego wdrożenia, to warto z tej usługi skorzystać. Wynika to z tego, że właśnie Ci fachowcy najlepiej wiedzą, jak do tej realizacji podejść i wykonać ją poprawnie, a nawet prawie idealnie. Dodatkowo osoby projektujące mogą na bieżąco kontrolować instalowanie oświetlenia i w razie konieczności wprowadzać zmiany i ulepszenia. Dzięki temu projekt i jego wykonanie z pewnością spełni nasze oczekiwania.

Jak wybrać elektryka do montażu oświetlenia?

Przede wszystkim postawmy na profesjonalistów. Niech będzie to firma z doświadczeniem oraz odpowiednimi uprawnieniami. Elektryk to trudny zawód, stąd znalezienie naprawdę dobrego fachowca może być kłopotliwe. Kierujmy się poleceniami i opiniami wcześniejszych klientów, aby mieć pewność, że podobne projekty były przez to przedsiębiorstwo już realizowane. Stawiajmy na jakość - nie jedynie na cenę, choć ta oczywiście powinna być konkurencyjna. Takie elementy jak czas realizacji, gwarancja na wykonane prace i efekt końcowy stanowić będą miarę zadowolenia klienta ze współpracy z profesjonalną firmą.

Opracowanie:

REDAN PPHU Sławomir Reda

Piastów , Żbikowska 30 lok. 31

Podziel się