Materiał Partnera Regały automatyczne windowe i karuzelowe – czym się wyróżniają?

Regały automatyczne windowe i karuzelowe – czym się wyróżniają?

Do magazynowania produktów przemysłowych czy komponentów niezbędne są profesjonalne regały automatyczne. To właśnie dzięki nim możliwe jest składowanie poszczególnych artykułów w sposób bezpieczny i jednocześnie zapewniający łatwy do nich dostęp. Najczęściej wybierane modele automatycznych regałów to windowe i karuzelowe – czym konkretnie się różnią i dlaczego należy regularnie je serwisować?

Oszczędności dzięki automatycznym regałom karuzelowym

W regałach automatycznych priorytetowym parametrem jest funkcjonalność. Zastosowanie ergonomicznych, innowacyjnych rozwiązań w tym zakresie pozwala na łatwy dostęp do magazynowanych towarów. Z tego względu nieustannie sporym zainteresowaniem zakładów przemysłowych i nie tylko cieszą się regały automatyczne karuzelowe. Model ten wyposażony jest w specjalne, obrotowe półki, dzięki którym dostęp do składowanych materiałów jest niezwykle szybki.

Ze względu na zastosowane rozwiązanie w regale automatycznym karuzelowym możliwa jest znaczna oszczędność powierzchni. Przekłada się to natomiast na obniżenie kosztów samego magazynowania produktów w regałach. Należy jednak pamiętać, by tego typu automatyczne regały regularnie poddawać specjalistycznemu serwisowi. Zadbać o to może firma Lean Serwis, która jest w stanie zająć się ich obsługą bieżącą, w tym okresową i eksploatacyjną, a także bezpieczeństwa. Dzięki temu regały karuzelowe pozostaną w doskonałym stanie technicznym, a to zapewni możliwość efektywnego, szybkiego i bezpiecznego korzystania z nich. Alternatywnym rozwiązaniem są regały windowe – czym się wyróżniają?

Specjalistyczne regały windowe

Poruszająca się pomiędzy dwoma rzędami regałów winda to rozwiązanie stosowane w nowoczesnych modelach automatycznych windowych. W takiej sytuacji wykorzystuje się także specjalne tace, na których z kolei transportowane są składowane materiały. Trafiają one następnie do okna obsługowego, co umożliwia szybkie ich odbieranie i doskonale sprawdzi się w przypadku towaru zróżnicowanego pod względem wymiarów oraz wagi. Regały automatyczne windowe spotkać można w sektorach elektronicznych, chemicznych, ale też motoryzacyjnych czy maszynowych.

Taka budowa regału automatycznego wymusza jego regularną konserwację. Prace serwisowe w tym zakresie należy zlecić wykwalifikowanym specjalistom, którzy zadbają o poprawną pracę wszelkich podzespołów regałów automatycznych windowych. Dzięki temu będą one pracowały efektywnie, zapewniając szybki dostęp do magazynowanych towarów. Składowanie ich zarówno w automatycznych regałach karuzelowych, jak i modelach windowych, wymaga zatem profesjonalnej obsługi – warto powierzyć ją doświadczonym fachowcom.

Podziel się