Artykuł sponsorowany Osuszacze sprężonego powietrza dla rozwiązań przemysłowych

Osuszacze sprężonego powietrza dla rozwiązań przemysłowych

Złożone instalacje przemysłowe z licznymi urządzeniami, wymagającymi sprężonego powietrza, są tworzone zarówno w małych, jak  i olbrzymich ośrodkach przemysłowych. Nie tylko ich sieci wewnętrzne technologiczne, muszą być wyposażone w nowoczesne sprężarki śrubowe, tłokowe, czy olejowe, ale także w specjalne osuszacze. To one gwarantują pełne bezpieczeństwo eksploatacji roboczej sprężonego powietrza.

Jaką rolę spełniają osuszacze sprężonego powietrza?

Osuszacze sprężonego powietrza to urządzenia, które współpracując z filtrami sieciowymi mają zapewnić oczyszczenie sprężonego powietrza z różnego rodzaju zanieczyszczeń. Mowa o ciałach stałych takich, jak pyły i korozja oraz cząsteczki olejów, które są usuwane przez filtry, jak też o cząsteczkach wody których usunięcie ze sprężonego powietrza zapewniają osuszacze. Usuwanie takich zagrożeń, jest bardzo ważne dla prawidłowej pracy parków technologicznych w ośrodkach przemysłowych. To one mogą bowiem wpłynąć na obniżoną efektywność instalacji, częstszych usterek, czy konieczności przeprowadzania czasochłonnych konserwacji. W skrajnych przypadkach, czyli głównie przy eksploatowaniu kompresorów podłączonych do instalacji, przez dłuższy czas, może dojść także do zastojów produkcyjnych, właśnie na skutek nieprawidłowych parametrów powietrza, które wpływa na degradację podzespołów różnych maszyn. Warto zatem wiedzieć, że osuszacze, mają dwa podstawowe zadania: zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa i przy tym zwiększyć efektywności pracy całej sieci.

Rodzaje osuszaczy sprężonego powietrzna – przykład marki MTA

Na przykładzie renomowanej marki MTA, można wyróżnić różne rodzaje osuszaczy sprężonego powietrza, które różnią się swoimi konstrukcjami, rozmiarami, a także zakresem pracy. Wyróżnia się zatem te adsorpcyjne (wykorzystywane w środowiskach ekstremalnie niskich temperatur ciśnieniowego punktu rosy), osuszacze DRY POWER, osuszacze DRY ENERGY HYBRID, czy urządzenia do obróbki kondensatu typu SAO. Z parametrami technicznymi tych sprzętów, warto zapoznać się u jednego z najlepszych ich dystrybutorów polskich. Mowa o firmie PDAIR, która zajmuje się sprzedażą szeroko pojętej technologii sprężonego powietrzna (kompresorów, osprzętu do nich i akcesoriów), zapewniając także części zamienne, działania serwisowe, czy nawet pomoc w modernizacji parków technologicznych w przedsiębiorstwach. W ofercie tego dostawcy, można znaleźć również filtry sprężonego powietrza serii PURE TEC od MTA. Ich zakres filtracji w zależności od rodzaju wkładu wynosi: od 3 do 0,01 mikrona cząstek stałych, a także od 0,5 do nawet 0,003 mg/m3 cząstek oleju! Lepszych urządzeń, w atrakcyjnych cenach, nie sposób znaleźć… 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas