Artykuł sponsorowany Od czego przede wszystkim zależą ceny złomu?

Od czego przede wszystkim zależą ceny złomu?

W Polsce od dłuższego czasu można zauważyć popularyzację skupów złomu. Są to miejsca przyjmujące towary hurtowo, detalicznie oraz prowadzące handel lub wymianę metali kolorowych. Działania te są w pełni ekologiczne, bowiem przyczyniają się do ochrony środowiska. Ceny w skupach są jednak mocno zróżnicowane. Dowiedz się, od czego zależy ich wartość.

Cena złomu w skupie a lokalizacja

Ceny złomu bazują przede wszystkim na kursach giełdowych. Jednak nie sposób przeoczyć, że ich wartość zależy także od lokalizacji danego skupu.

Faktem jest, iż skupy złomu zlokalizowane po zachodniej stronie Polski mają nawet o kilkanaście procent wyższe ceny, niż te położone w innych rejonach kraju. Na stawkę proponowaną przez firmę wpływa też wielkość miasta, w którym mieści się skup. W przypadku mniejszych miejscowości, ceny za kilogram złomu będą niższe, niż w dużych aglomeracjach miejskich. Zależność ta dotyczy zarówno odpadów stalowych, żeliwnych, jak i metali kolorowych.

Duża ilość złomu a zysk ze sprzedaży

Ceny złomu uzależnione są także od ilości skupowanych odpadów. W przypadku sprzedaży hurtowej, można liczyć na większy zysk z towaru. Dzieje się tak w przypadku, gdy na złom oddaje się materiały metalowe podlegające recyklingowi. Wówczas pracownicy skupów szacują, ile zarobią na przekazanych odpadach i czy transakcja jest dla nich opłacalna.

Inne czynniki wpływające na cenę złomu

Na rozbieżności w cenie złomu wpływają także inne czynniki, takie jak:

  • aktualna wartość danego materiału;
  • stawki ustalane przez konkurencję;
  • decyzje środowiskowe skupu.

Firmy skupujące złom sugerują się przede wszystkim aktualnymi cenami rynkowymi. Bieżące zmiany w systemie ekonomicznym wpływają na dokonywanie prawidłowych wycen materiałów. Istotne jest też to, jakie stawki za odpady proponują inne, pobliskie skupy.

Ceny w punktach skupu zmieniają się stosunkowo często. Badanie rynku surowców wtórnych powoduje, że ich wartość może być zadowalająca zarówno dla firmy skupującej, jak i dla klientów.

Dużą rolę w cenie odgrywają pozwolenia, które określają możliwość przyjmowania odpadów w danym skupie. Punkty handlowe muszą przestrzegać wymogów przyjmowanych materiałów metalowych określonych specjalnym kodem. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać zaufany i spełniający normy prawne skup złomu. Przykładem jest firma OSD Piotr Mościński świadcząca usługi związane z hurtowym i detalicznym skupem metali kolorowych oraz stali. Z jej oferty mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i większe przedsiębiorstwa.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas