Materiał Partnera Obróbka CNC – jak wybrać odpowiednią firmę?

Obróbka CNC – jak wybrać odpowiednią firmę?

Obróbka maszynami CNC, czyli komputerowo sterowanymi urządzeniami, to metoda nowoczesna, która w ostatnich dekadach znacząco zmieniła oblicze przemysłu. Tego typu urządzenia, ze względu na wysokie koszty zakupu, posiadają głównie wyspecjalizowane zakłady wytwórcze zajmujące się przeróbką metali dla klientów zewnętrznych. Jakie czynniki należy brać pod uwagę, przy wybieraniu firmy zajmującej się świadczeniem takich usług?

Profesjonalna obróbka CNC – wykorzystywane maszyny

Podstawowym podzespołem wchodzącym w skład urządzeń sterowanych numerycznie są zaawansowane systemy komputerowe, które odpowiadają za realizację procesu wytwórczego. Zaawansowanie to wpływa oczywiście na wysoki koszt zakupu samych maszyn, na który są sobie w stanie pozwolić tylko największe przedsiębiorstwa. Alternatywnym rozwiązaniem jest w tym przypadku wybór podmiotów zewnętrznych, takich jak Tech-Project z Radomia. Wykorzystuje ona nowatorskie maszyny, wśród których najnowszym nabytkiem jest urządzenie o nazwie Hyundai WIA KF4600, wyprodukowane w roku 2019 i służące jako centrum obróbcze i frezarka do przerobu m.in. aluminium i stali nierdzewnej.

Jakość

Obróbka CNC wykonywana w profesjonalnych firmach, to gwarancja jakości i powtarzalności. Gwarancje słowne to jednak jedno, istotne są jednak przede wszystkim konkrety. Dlatego też przy wyborze przedsiębiorstwa zajmującego się profesjonalną obróbką CNC, wybierajmy firmy posiadające certyfikaty potwierdzające wysoką klasę wykonania. Jednym z nich jest norma ISO 9001, przyznawana przez zewnętrzny organ, który potwierdza sprawny system zarządzania jakością. Posiada go wspomniana wcześniej firma Tech-Project, która została dodatkowo wyróżniona jako najlepsza, średniej wielkości firma działająca na obszarze Południowego Mazowsza w Gali „Granitowy Tulipan 2018”. Te oraz inne wyróżnienia to dla nas potwierdzenie, że przedsiębiorstwo dba o najwyższą jakość usług i gwarantuje profesjonalną realizację zleconych zadań.

Baza klientów

Najlepszą rekomendacją dla firmy działającej w branży obróbki CNC, jest świadczenie usług dla przedsiębiorstw spoza Polski, szczególnie potentatów z Niemiec i innych państw Europy Zachodniej. O tego typu doświadczenie możemy dopytać przy osobistym kontakcie z przedstawicielami firmy, której chcemy zlecić wykonanie zlecenia.

Obróbka CNC na którą składa się przede wszystkim toczenie i frezowanie, to zaawansowane czynności wykonywane przez wyspecjalizowane w tym obszarze podmioty. Chcąc jednak liczyć na pełną fachowość procesu wytwórczego, do współpracy warto wybierać tylko rzetelne przedsiębiorstwa, które są w stanie poświadczyć swoje umiejętności i doświadczenie.  

Opracowanie:

Tech-Project Sp. z o.o.

Radom , Tartaczna 16 lok. 18

Podziel się