Artykuł sponsorowany Dlaczego warto ciąć rury przy użyciu lasera?

Dlaczego warto ciąć rury przy użyciu lasera?

Cięcie rur za pomocą wiązki laserowej powoli wypiera tradycyjne metody obróbki metali. Widząc zalety tej technologii, trudno się temu dziwić. Zapewnia ona wysoką precyzję i powtarzalność cięcia, a także minimalizuje straty w materiale. Laserem można ciąć rury wykonane z metali oraz tworzyw sztucznych. Dlaczego warto to robić? Zapraszamy do lektury!

Na czym polega i gdzie stosuje się cięcie rur laserem?

Cięcie rur z wykorzystaniem lasera jest prostym zabiegiem. Rolę narzędzia tnącego pełni niezwykle precyzyjna wiązka laserowa sterowana komputerowa. Kiedy strumień lasera przesuwa się po obrabianym materiale, topi go, dzieląc, w tym wypadku, rurę na części. Co ważne, miejsce działania lasera nie wymaga żadnej obróbki wykończeniowej. Krawędzie przeciętej rury są równe i gładkie niczym brzegi rany wykonanej przez chirurga skalpelem.

Laserowe cięcie rur znajduje zastosowanie w wielu sektorach przemysłu – w górnictwie, branży budowlanej, motoryzacyjnej, lotniczej, medycznej i w okrętownictwie. Ze wspomnianej wyżej technologii chętnie korzystają również architekci i firmy specjalizujące się w metaloplastyce artystycznej.

Jakie są największe zalety laserowego cięcia rur?

Najważniejsze korzyści wymieniliśmy już na samym początku niniejszego artykułu. Chodzi oczywiście o wysoką precyzję i powtarzalność obróbki materiałów. Warto także zwrócić uwagę na bezpieczeństwo technologi cięcia laserem. Dzięki temu, że operator maszyny nie ma kontaktu z mechanicznymi elementami, ryzyko zranienia się jest zminimalizowane niemal do zera.

Jak informuje specjalista z firmy Dajano, która specjalizuje się w laserowym cięciu rur stalowych, miedzianych, aluminiowych i mosiądzowych, po zabiegu nie jest konieczne szlifowanie krawędzi, co przekłada się na zwiększenie wydajności produkcji. Wspomniana wyżej firma wykonuje również cięcie rur laserem 3D. Realizuje zamówienia na obróbkę rur okrągłych, prostokątnych, kwadratowych, o profilach otwartych i specjalnych przekrojach.

Słowem podsumowania, cięciu rur laserem zapewnia lepsze efekty niż np. obróbka skrawaniem. Jest szybsze, bardziej precyzyjne i pozwala na realizację skomplikowanych zleceń. Wiązką laserową można ciąć rury metalowe i wykonane z tworzyw sztucznych, o różnym kształcie, przekroju i grubości.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas