Artykuł sponsorowany O zastosowaniu przegród z plandek słów kilka

O zastosowaniu przegród z plandek słów kilka

Plandeki wykonane z PCV mają szerokie zastosowanie. Tworzy się z nich pokrycia hal namiotowych, naczep, altan, zadaszeń ogrodowych, ogródków piwnych i restauracyjnych, a także innych konstrukcji drewnianych, aluminiowych bądź stalowych. Ciekawym zastosowaniem plandek są również różnego rodzaju przegrody, zarówno stosowane w magazynach, składowiskach materiałów oraz wielkich halach wystawowych, jak i we wnętrzach wspomnianych już naczep transportowych. Szczegóły na ten temat przedstawiamy w dalszych częściach artykułu.

Kiedy warto zastosować przegrody z plandeki?

Plandeki PCV wyróżniają się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, wodę, wilgoć, niskie i wysokie temperatury, a także cechują się dobrą izolacyjnością akustycznym czy nawet termiczną. Tym samym świetnie sprawdzają się jako stałe bądź tymczasowe przegrody w naczepach transportowych lub halach magazynowych, gwarantując możliwość ich przygotowania nawet w dużym formacie. Ze względu na niską ceną coraz częściej to właśnie one wybierane są na systemy działowe w magazynach, składach materiałowych czy zakładach przemysłowych. Można je też wykorzystać jako przegrody dzielące części użytkowanych wnętrz od tych remontowanych. Takie zastosowanie szczególnie cenione jest przy inwestycjach publicznych np. przebudowy dworca czy nawet galerii handlowej. Kiedy jeszcze można zastosować przegrody z plandeki?

Płachty PCV z naniesionym logiem, kolorami firmy, grafikami i napisami mogą posłużyć nawet do wydzielania stref wystawienniczych podczas różnych targów. Wiele przedsiębiorstw swoje stoiska modelowane w konstrukcjach stalowych wykańcza właśnie wysokiej klasy plandekami. Wbrew mylnym opiniom mogą one być naprawdę bardzo estetyczne, idealnie naciągnięte i gładkie, a nawet wyposażone w różne elementy dekoracyjne np. te transparentne imitujące okna.

Dlaczego warto wybrać przegrody z plandek?

Przegrody z plandek mają wiele zalet, a największą z nich jest szybkość montażu przy naprawdę atrakcyjnej cenie. Pod tym względem nie ma lepszego systemu podziału wnętrza hal produkcyjnych, wystawowych czy magazynowych. Dodać też warto, że przegrody z plandek można też z łatwością zdemontować i użyć w późniejszym czasie. Nic zatem dziwnego, że inwestuje w nie wielu przedsiębiorców, których przestrzenie gospodarcze w zależności od pory roku czy cyklu życia produkowanych wyrobów muszą zmienić sposób ich zagospodarowania. Dlaczego jeszcze warto wybrać przegrody z plandeki?

W porównaniu z pytami warstwowymi czy ścianami kartonowo gipsowymi plandeki łatwiej jest stworzyć w wersji wielkoformatowej. Dowolna konfiguracja i wymierzenie materiału idealnie pod potrzeby inwestora to proste zadanie dla takich wykonawców hal namiotowych jak poznańska firma TECH-PLAN

Przegrody z plandek w chłodniach

Przegrody z plandek można również z powodzeniem zastosować w chłodniach, zarówno tych stacjonarnych, jak i tworzonych w naczepach ciągników siodłowych. Istotne jest wtedy jednak wybranie szczególnego rodzaju materiału, czyli tego wytrzymującego naprawdę niskie temperatury, duże różnice amplitudy temperaturowej oraz tej wilgotnościowej. Dodatkowo dla bezpieczeństwa poruszających się po drogach naczep z chłodniami plandeki powinny być wykonane z tworzywa trudnopalnego atestowanego i spełniającego branżowe normy PN-EN, ISO oraz DIN.

Warto również zainteresować się technologią plandek podwójnych ze wtłaczanym między nimi powietrzem. Mowa o tzw. plandek pneumatycznych, które obecnie stosuje się głównie jako zadaszenia hal izolowanych całorocznych i obudowanych docieplonymi płytami warstwowymi. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by właśnie plandeki dmuchane wykorzystać w formie przegród między innymi chłodni czy różnych składów materiałów.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas