Materiał Partnera Hydraulika siłowa oraz jej regeneracja

Hydraulika siłowa oraz jej regeneracja

Hydraulika siłowa jest szeroko wykorzystywana w przemyśle. Z kolei ten stanowi niezwykle istotną gałąź gospodarki. Pozwala ona na wytwarzanie oraz pozyskiwanie ważny dla ludzi dóbr, które następnie znajdują różnorakie zastosowanie. Dziś, aby przemysł ten funkcjonował sprawnie, wykorzystuje się w nim rozliczne maszyny. Działają one dzięki zastosowaniu w nich odpowiednich technologii, a jedną z nich jest właśnie hydraulika siłowa.

Układ hydrauliczny

Istotą działania układu hydraulicznego jest siła, która przekazywana jest poprzez płyn, taki jak woda czy olej. W maszynach wykorzystujących hydraulikę siłową szczególnie ważne są pompy hydrauliczne, przez które przepływa ciecz. Wytwarza się wtedy ciśnienie. Należy również zwrócić uwagę na elementy układu, jakimi są siłowniki zmieniające, w przeciwieństwie do pomp, energię hydrauliczną na mechaniczną. Takie samo zadanie ma silnik. To, jaką moc ma urządzenie wykorzystujące układ, w dużej mierze zależy od wielkości jego zbiornika na ciecz. Im większy - tym silniejsza maszyna. Nie można również pominąć rozdzielaczy hydraulicznych, które chronią pompę przed przeciążeniem w czasie przerw w pracy systemu. One też sterują kierunkiem ruchu cieczy w układzie. Kluczowe dla sprawności maszyn jest to, aby wykorzystane w układzie części były sprawdzonych producentów, takich jak Cyklop, Zetor, Bizon, Ursus, Atlas, PHX czy Danfoss.

Zużycie się maszyn 

Główną zaletą maszyn, wykorzystujących w swoim działaniu układy hydrauliczne, jest ich siła przy małych wymiarach. Niestety, ich intensywna eksploatacja, która jest nieunikniona, prowadzi do potrzeby regeneracji hydrauliki siłowej. Istotne jest, aby znaleźć firmę z wieloletnim doświadczeniem, zatrudniającą pracowników znających się na swoim fachu, którzy przede wszystkim chcą przywracać sprawność maszynom. Ważne jest, aby był to całodobowy serwis urządzeń hydrauliki siłowej, dzięki czemu fachowcy będą dostępni dla klienta o każdej porze. W województwie kujawsko-pomorskim w Tucholi przykładem takiej firmy jest Hydromex. Korzystając z usług hydraulicznych, należy zwrócić uwagę, aby ewentualnie wymieniane części były renomowanych producentów, ponieważ to zapewnia maszynom dalszą długotrwałą sprawność. Co więcej, proces regeneracji musi być prowadzony zgodnie z zaleceniami producenta, o co powinien zatroszczyć się zakład, któremu zleca się naprawę maszyny. Duże znaczenie ma tu zaangażowanie pracowników oraz ich indywidualne podejście do klienta.

Opracowanie:

Hydromex

Tuchola , Żwirowa 1

Podziel się