Artykuł sponsorowany Napędy do bram garażowych i przesuwnych

Napędy do bram garażowych i przesuwnych

Projektując swój garaż lub podjazd, nie możemy zapomnieć o jego najważniejszym elemencie, czyli o bramie. Na rynku możemy spotkać masę bram garażowych oraz przesuwnych z różnymi napędami. Tak ważna zaleta, jaką jest możliwość sterowania naszą bramą za pomocą pilota jest nieoceniona. Jednak jest to swego rodzaju luksus, za który jednak trzeba trochę zapłacić. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie bramy garażowej bądź wyjazdowej oraz jakie wyróżniamy jej rodzaje.

Automatyka do bram jest z pewnością inwestycją, która posłuży nam na lata. Ważne zatem wiedzieć podstawowe informacje na temat tych bram, które ułatwią nam zakup. Dobrą decyzją przy zakupie bramy garażowej jest zakup takiej, która posiada już wbudowany napęd. Jednak nie wszystkie osoby podchodzą tak do tego tematu, a później stwierdzają, że jednak napęd automatyczny do bramy jest dobrym rozwiązaniem. W takiej sytuacji musimy przygotować się na wydatek w okolicach 2000-4500 złotych zależnie od wybranego modelu.

Bramy przesuwne

Przy wyborze bram przesuwnych musimy rozważyc kilka kwestii. Na początku musimy się zastanowić nad częstotliwością pracy. Po pierwsze występują tu różne siłowniki zależnie od częstotliwości użytkowania bramy. Jeśli często otwieramy i zamykamy naszą bramę, warto wybrać napęd o dużej mocy, dzięki któremu cały mechanizm nie będzie się męczył od częstego użytkowania oraz posłuży nam na długie lata.

Innym ważnym czynnikiem jest jej ciężar i prędkość przesuwu. Jeżeli chodzi o ciężar, powinniśmy zapoznać się ze szczegółową specyfikacją bramy, tak by zapewnić jej około 30% mocy zapasu. Co do prędkości, najczęstszym wariantem są bramy o prędkości 12 cm/s. Jest to wystarczająca szybkość, by nasza brama przesunęła się zgodnie z naszymi oczekiwaniami. 

Rodzaje bram garażowych

Jeżeli zastanawiamy się nad zakupem napędu, musimy najpierw zastanowić się jaka bramę garażową posiadamy, gdyż rodzaj napędu różni się przy poszczególnych bramach. Wyróżniamy zatem bramy garażowe:

  • bramy segmentowe górne - napopularniejsze i zarazem najbardziej uniwersalne bramy garażowe, napęd montowany niemal w każdym przypadku,

  • bramy segmentowe boczne - w tym przypadku napęd montowany jest na ścianie bocznej, dzięki czemu charakteryzuje się on wysoką siłą ciągnięcia i pchania, umożliwia także otwarcie bramy na bok,

  • bramy uchylne - tutaj możemy zastosować każdy rodzaj napędu, warto jednak pamiętać o wybraniu takiej o odpowiedniej mocy,

  • bramy typu wrota - jest to brama, do której będzie nam najciężej wybrać napęd, ponieważ musimy zadbać o odpowiednią szerokość, dużą moc oraz dostatecznie dużo miejsca. 

Przy każdej, nawet najmniejszej awarii, być może będziesz potrzebował wymienić niektóre części. Skorzystaj wtedy z oferty firmy Gumix Aneta Piątkowska, która oferuje m.in pasy napędowe

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas