Artykuł sponsorowany Na co zwrócić uwagę, wybierając folię stretch? Przedsiębiorstwo Techno

Na co zwrócić uwagę, wybierając folię stretch? Przedsiębiorstwo Techno

Każda firma, która świadczy usługi wysyłki, czy też magazynuje swoje towary, musi zadbać o to, żeby były one odpowiednio zabezpieczone. W tym celu używa się różnego rodzaju materiałów służących do pakowania. Jednym z tych najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych, jest folia stretch, która dzięki temu, że jest uniwersalna, sprawdza się niemal do wszystkiego. Co warto wziąć pod uwagę, wybierając folię?

Zastosowanie folii

Wykonana z tworzywa sztucznego folia stretch, chociaż ze względu na to, że jest lekka i dość cienka wydaje się niezbyt wytrzymała, tak naprawdę jest zupełnie na odwrót. Materiał charakteryzuje się dużą elastycznością oraz rozciągliwością, dzięki czemu po owinięciu towaru, kurczy się i dopasowuje, zapewniając mu stabilność. Ponadto jest wodoodporny, co ma szczególne znaczenie w przypadku transportu produktów wrażliwych na wilgoć. Wybierając rodzaj, grubość czy długość folii należy przede wszystkim wziąć pod uwagę to, do czego będzie ona wykorzystywana. Wytrzymała folia stretch znajduje zastosowanie m.in. w transporcie, rolnictwie, branży spożywczej, budowlanej, kosmetycznej i farmaceutycznej, a także na co dzień w gospodarstwach domowych.

Jaki kolor stretchu wybrać?

Raczej każdy wie, że stretch występuje w różnych kolorach. Jednak nie każdy ma świadomość, że kolory te mają swoje specyficzne właściwości oraz konkretną funkcjonalność. Najczęściej wybierane spotykane to:

  • folia przezroczysta – idealna do produktów spożywczych oraz palet, których zawartość chcemy, aby była dobrze widoczna, co zdecydowanie ułatwia pracę np. w magazynie,

  • folia czarna – przeważnie wykorzystuje się ją do pakowania towarów o dużych rozmiarach, a także gdy chcemy zamaskować zawartość i zabezpieczyć się przed kradzieżą.

Natomiast jeżeli nie wiemy, jaka folia sprawdzi się najlepiej w naszej działalności, warto zwrócić się do specjalistów w tej dziedzinie. Posiadająca siedzibę w miejscowości Święta Katarzyna, Przedsiębiorstwo Techno, dzięki bogatej ofercie oraz wieloletniemu doświadczeniu w branży produkcji opakowań, jest w stanie doradzić każdemu klientowi korzystne rozwiązanie.

Firma Techno została założona w 1989. Dostarcza nie tylko opakowania foliowe, ale także urządzenia i maszyny pakujące, takie jak impulsowe, zgrzewarki oporowe, zgrzewarki ciągłe, automaty zgrzewające czy zgrzewarki medyczne spełniające standard "clean room". Produkty pochodzą z produkcji własnej, importu oraz od krajowych przedsiębiorstw. Przedsiębiorstwo oferuje fachowe doradztwo i zaopatrzenie branży opakowaniowej w artykuły najlepszej jakości. Współpracuje z różnymi firmami z różnych gałęzi przemysłu.

Rodzaje folii stretch

Z kolei jeśli chodzi o rodzaj folii, tutaj zazwyczaj znajdziemy wariant ręczny lub mechaniczny. Pierwszy jak nietrudno się domyślić, przeznaczony jest do samodzielnego zabezpieczania produktów raczej o niewielkich rozmiarach. Natomiast folia stretch maszynowa służy do pakowania za pomocą specjalnych maszyn, które wykonują to w sposób automatyczny. Takie rozwiązanie zazwyczaj wykorzystywane jest w większych zakładach oraz magazynach.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas