Artykuł sponsorowany Metalton – produkcja elementów metalowych od projektu aż po uruchomienie

Metalton – produkcja elementów metalowych od projektu aż po uruchomienie

Różnego rodzaju elementy i części metalowe, narzędzia czy też formy szklarskie lub odlewnicze są niezbędne w działalności firm z wielu różnych branży. A gdzie znaleźć takie wyroby? Oczywiście w miejscach takich jak narzędziownia Metalton, która specjalizuje się w projektowaniu oraz produkcji wyrobów metalowych. Co dokładnie wchodzi w zakres ich usług? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

Precyzyjny projekt

Pierwszym etapem zawsze jest profesjonalny i szczegółowy projekt konkretnych elementów. Aby go stworzyć, pracownicy firmy Metalton najpierw konsultują się z klientami i poznają ich indywidualne potrzeby oraz wymagania. Następnie do wykonania koncepcji konstruktorzy wykorzystują specjalistyczne oprogramowanie i nowoczesne technologie CAD oraz CAM. Pierwsza z nich Computer Aided Design oznacza tyle, co projektowanie wspomagane komputerowo. A więc metoda CAD pozwala stworzyć prototypy gotowych produktów oraz serii produkcyjnych w formacie 3D, jak również ułatwia przygotowanie dokumentacji konstrukcyjnej. W ten sposób możliwe jest przetestowanie wyrobów oraz ich poszczególnych elementów jeszcze przed produkcją, co zapewni dużą oszczędność.

Jeśli chodzi o metodę CAM, czyli Computer Aided Manufacturing, jest to komputerowe wspomaganie wytwarzania, które, mówiąc najogólniej, polega na zespolenie systemów projektowania i wytwarzania. CAM pomaga przede wszystkim w przetwarzaniu projektów na instrukcje dla urządzeń produkcyjnych.

Produkcja wyrobów metalowych

W momencie, gdy projekt jest dopracowany i klient go zaakceptuje firma Metalton przechodzi do kluczowego etapu, jakim jest produkcja. Pracownicy przedsiębiorstwa, działającego na terenie Poniatowej i okolic, zajmują się wykonawstwem wyrobów z metalu, a także obróbką cieplną i PVD. W tym celu wykorzystują specjalistyczne maszyny i urządzenia takie jak – obrabiarki CNC, tokarki, drążarki, frezarki, wytaczarki, szlifierki oraz prasa mechaniczna. Warto też podkreślić, że proces produkcyjny wyrobów metalowych w firmie Metalton przeprowadzany jest według Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z normami ISO.

Testowanie i uruchamianie

Ostatnim etapem procesu produkcyjnego wyrobów metalowych są dokładne pomiary wykonywane za pomocą profesjonalnych maszyn – wysokościomierza TESA, twardościomierza Rockwella oraz maszyny pomiarowej 3D Carl Zeiss Contura, testy funkcjonowania i w końcu uruchomienie przygotowanych zamówień w miejscu instalacji. Ponadto, w razie jakichkolwiek pytań lub problemów, pracownicy firmy Metalton zawsze służą pomocą i fachowym doradztwem.

Opracowanie:

Metalton Sp.j. Grzegorz Olchawski

Poniatowa , Przemysłowa 31

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas