Artykuł sponsorowany Jeden z popularniejszych opałów do ogrzewania domu – wysokiej jakości ekogroszek w ofercie firmy Rol-Bud!

Jeden z popularniejszych opałów do ogrzewania domu – wysokiej jakości ekogroszek w ofercie firmy Rol-Bud!

Ekogroszek jest jednym z ekonomiczniejszych, wydajniejszych, a jednocześnie przyjaznych dla środowiska materiałów opałowych do ogrzewania domów jednorodzinnych. Produkowany jest z wysokokalorycznego węgla kamiennego i brunatnego, przez co podczas jego spalania wydzielają się małe ilości gazów cieplarnianych, w porównaniu do innych paliw kopalnianych. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto stawiać na ekogroszek oferowany przez firmę Rol-Bud!

Czym charakteryzuje się ekogroszek?

Ekogroszek w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużą popularnością, jako opał do ogrzewania domów jednorodzinnych. Dzieje się tak ze względu na fakt, iż posiada mnóstwo zalet, do których na pierwszym miejscy należy zaliczyć wysoką kaloryczność, która przekłada się na wydajne gospodarowanie tym surowcem, którego w okresie sezonu grzewczego spala się zdecydowanie mniej, w porównaniu do innych paliw kopalnianych czy drewna. Jeżeli stawia się na ekogroszek certyfikowany, jak ten od formy Rol-Bud, to można mieć pewność, że jest on przyjazny dla środowiska, gdyż podczas jego spalania do atmosfery emitowana jest znikoma ilość zanieczyszczeń (jak np. tlenku siarki), oraz bardzo mała ilość gazów cieplarnianych. Ponadto, po spalaniu zostaje bardzo mała ilość popiołu. Ekogroszek produkowany jest z węgla kamiennego i brunatnego i ma postać ziaren niewielkiej średnicy w zakresie od 5 do 25 mm.

Co jest ważne podczas zakupu ekogroszku?

Dzięki formie kulistej opał ten doskonale sprawdza się do nowoczesnych kotłów grzewczych z podajnikiem ślimakowym. Ekogroszek jest automatycznie dozowany do palnika i efektywnie spalany. W takim przypadku załadunku zbiornika, wystarczy pamiętać dwa razy w tygodniu. Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne, które pozwala cieszyć się z ciepłych pomieszczeń, dowolnego sterowania temperaturą, a także braku konieczności codziennego rozpalania pieca. Podstawowymi wyznacznikami, iż kupujemy opał dobrej jakości, są określone parametry ekogroszku, do których zaliczyć można przede wszystkim: spiekalność, zawartość siarki i wody (wilgotność) oraz kaloryczność. Jeżeli zakupisz opał niskiej jakości, to kaloryczność nie będzie zadowalająca, w wynika czego do ogrzania domu wykorzysta się znacznie więcej opału, aniżeli wcześniej przewidywano.

W ostatnim czasie można zauważyć wzrost zainteresowania aspektami ekologicznymi wybranych sposobów ogrzewania domów. Dzięki zaopatrywaniu się w ekogroszek od sprawdzonej i doświadczonej firmy, jak Rol-Bud z Dąbrowy Tarnowskiej, która oferuje klientom darmowy transport powyżej 500 zł, a także udzieli wszelkich informacji dotyczących pochodzenia opału, który posiada niską spiekalność, a dzięki czemu spala się do samego końca. Firma Rol-Bud oferuje sprzedaż ekogroszku luzem oraz we workach. Ponadto, w ofercie tej firmy znajdują się inne rodzaje opału (miał, węgiel, kos, pellet), materiały budowlane (cement, cegła, pustak, pokrycia dachowe) oraz wykończeniowe (np. kleje, farby, listwy, parapety), a także rolnicze, jak np. nawozy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas