Artykuł sponsorowany Ekogroszek – doskonałe paliwo do ogrzewania domu

Ekogroszek – doskonałe paliwo do ogrzewania domu

Obecnie ekogroszek jest oferowany niemalże przez każdy skład węgla i surowców opałowych. Wiąże się to między innymi z tym, iż restrykcyjne wymogi środowiskowe powodują, że w nowoczesnym budownictwie stosuje się kotły piątej klasy, które obsługują właśnie ten rodzaj paliwa. Nie tylko jednak proekologiczność ekogroszku sprawia, że jest on prawdziwym hitem rynkowym. Ważna jest również jego niska cena, a wysoka wydajność!

Wydajne źródło energii grzewczej

Ekogroszek jest dzisiaj bardzo popularyzowany ze względu na swoje wysokie właściwości grzewcze. Mowa nie tylko o dużej ilości ciepła, które można wyprodukować dzięki temu surowcowi, ale także o niewielkim poziomie pozostawionych zanieczyszczeń. Wydajny ekogroszek powinien charakteryzować się jednak pewnymi standardami, które pozwolą uznać go za wysoki jakościowo. Najlepszy z nich wyróżnia się:

  • kalorycznością większą lub równą 24 MJ/kg,
  • zawartością siarki równą lub mniejszą 1%,
  • zawartością wody nieprzekraczającą 12%,
  • zawartością substancji niepalących maksymalnie w 12%,
  • spiekalnością RI < 10,
  • oraz granulacją w granicach 5-25 milimetrów.

Kupując ekogroszek luzem, lub też ekogroszek workowany, warto zatem zawsze prosić o deklarację własności użytkowych produktu.

Wysoka jakość idąca w parze z niską ceną

Ekogroszek święci na rynku opałowym coraz większe triumfy, między innymi dlatego, że jego wysoka jakość idzie w parze z niską ceną. Jest to obecnie jedno z najlepszych paliw grzewczych – obok biomasy – które nie wiąże się z koniecznością posiadania dużego budżetu. Jednym ograniczeniem jest jednak technologia, którą posiadamy w budynku. Ekogroszek stosuje się bowiem w kotłach wyższych klas i w nowoczesnych instalacjach grzewczych. Surowiec ten wymaga bowiem zastosowania konkretnych ustawień pieca retortowego.

Pamiętaj! Wysoka oszczędność ekogroszku jest związana przede wszystkim z jego jakością – pytaj zatem w składach węgla o produkty premium. Takie znajdziesz między innymi w firmie Konrad FHU, która oferuje również węgiel orzech, węgiel workowany, koks, brykiet, czy innego rodzaju surowce opałowe.

Jeszcze więcej korzyści!

Jeśli nie jesteś pewien, czy warto korzystać z technologii nowoczesnych pieców retortowych oraz ekogroszku, powinieneś poznać pozostałe zalety tego surowca opałowego. Przede wszystkim wyróżnia się on niewielkim nakładem pracy, możliwością optymalizacji procesu spalania, a także ekologicznością – przy spalaniu ekogroszku emisja CO2, CO, czy pyłków, jest bardzo niska.

Warto wiedzieć! Dzisiaj modernizacja domu, polegająca na instalacji pieca retorowego wykorzystującego ekogroszek, może być w dużym stopniu sfinansowana dzięki programowi „Czyste Powietrze”!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas