Materiał Partnera Jakie systemy dostaw gazów oferuje firma Messer?

Jakie systemy dostaw gazów oferuje firma Messer?

Gazy techniczne są powszechnie stosowane w wielu przedsiębiorstwach. Można je znaleźć nie tylko na wyposażeniu dużych zakładów produkcyjnych, ale również mniejszych firm np. działających w branży spożywczej. Różnorodność przedsiębiorstw wiąże się również ze zróżnicowanymi metodami dostaw. Jakie systemy dostaw gazów technicznych oferuje swoim klientom firma Messer?

Gazy techniczne w butlach

W przypadku małej ilości gazów, najlepiej sprawdza się dostawa w butlach. Ogromną zaletą butli jest ich mobilność. Gazy techniczne w butlach można bez problemu transportować, na przykład w przypadku pracy w terenie. Butle są często zamawiane przez zakłady produkcyjne, które zajmują się profesjonalną obróbką metalu – głównie jako osłonowe gazy spawalnicze, procesowe oraz palne. W butlach można zamówić nie tylko czyste gazy, ale także ich mieszaniny, które firma Messer przygotowuje na specjalne życzenie klienta. W ofercie znajdują się również gazy medyczne, które muszą charakteryzować się wysoką czystością.

Gazy techniczne w cysternach i zbiornikach stożkowych

Kolejną popularną metodą dostawy gazów technicznych jest wykorzystywanie cystern oraz zbiorników stożkowych. Sposób ten jest zarezerwowany dla przedsiębiorstw, które charakteryzują się średnim zużyciem gazów i pojedyncze butle nie pokrywają zapotrzebowania. Gazy techniczne mogą być magazynowane w postaci cieczy lub sprężonej. W przypadku cieczy przed zastosowaniem muszą być ponownie gazowane. Zwykłe butle przy dużym zapotrzebowaniu na gazy są nie tylko nieporęczne, ale również nieekonomiczne – gazy w pojedynczych butlach wychodzą o wiele drożej niż ta sama objętość w cysternie.

Pozostałe systemy dostaw

Oprócz gazów w butlach i cysternach, firma Messer oferuje również inne rozwiązania dla swoich klientów:

  • Instalacja kriogenicznego rozdziału powietrza – powietrze zostaje zasysane do sprężarek, a następnie mieszanina gazów zostaje schłodzona w wymiennikach ciepła aż do temperatury upłynnienia. Składniki odparowują w różnych temperaturach dlatego łatwo je rozdzielić.
  • Rurociągi – system rurociągów na dużym obszarze umożliwia bezpośrednią dostawę gazów do przedsiębiorstwa.
  • On-site – system przeznaczony dla dużych zakładów, które nie mają możliwości przyłączenia do rurociągu. Metoda ta wykorzystuje przetwornice do produkcji gazów.
  • Hardware – kompleksowa armatura i instalacje dla gazów ciekłych i sprężonych.

Metoda dostawy oraz wszystkie elementy instalacyjne są zawsze dopasowywane do indywidualnych potrzeb i możliwości danego przedsiębiorstwa.

Podziel się