Artykuł sponsorowany Jakie surowce wtórne i metale przyjmuje firma Tom-Kol?

Jakie surowce wtórne i metale przyjmuje firma Tom-Kol?

Wiele osób boryka się z nadmiarem zbędnych rzeczy. W garażach, na strychu lub w piwnicach często gromadzimy mnóstwo niepotrzebnych przedmiotów takich jak: stare grzejniki czy meble, których nie możemy tak po prostu wyrzucić do kosza na śmieci. Najlepszym rozwiązaniem, by pozbyć się bezużytecznych staroci, jest oddanie ich do punktu skupu. Tom-Kol z Radoszkowa Drugiego to firma, która od lat zajmuje się skupowaniem złomu i jego przetwarzaniem.

Co można oddać do punktu do skupu złomu?

Do punktu skupu złomu można oddać wiele różnorodnych surowców i metali. Wymienione wyżej przedsiębiorstwo Tom-Kol prowadzi między innymi: skup złomu stalowego, skup aluminium, skup ołowiu, skup żeliwa, skup złomu kolorowego oraz wielu innych rzeczy. W praktyce oznacza to, że do punktu skupu możemy zawieźć: stare wanny, niepotrzebne rury, konstrukcje stalowe, puszki, żeliwne grzejniki, okucia okien, stare żyrandole, akumulatory, a nawet baterie oraz różnego rodzaju kable i przewody. Dla osób, które borykają się z ogromną ilością odpadów, firma Tom-Kol zapewnia transport surowców wtórnych.

Czy na złom można oddać zużyty sprzęt AGD i RTV?

Bezużyteczne urządzenia AGD i RTV mogą stanowić nie lada problem. Nie można ich przecież tak po prostu wyrzucić do kosza. Ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym przewiduje za to karę finansową. Nie wszystkie sklepy prowadzą także odbiór zużytych odpadów, choć polskie prawo akceptuje takie rozwiązanie. Na szczęście taki sprzęt można przekazać do firmy prowadzącej skup odpadów, takiej jak Tom-Kol z województwa wielkopolskiego, której oferta skierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Na złomowisko  bez problemów można oddać: czajnik elektryczny, pralkę, lodówkę, zmywarkę, kuchenkę mikrofalową, komputery, telewizory oraz inne elektrośmieci.

Co najbardziej opłaca się oddać do punktu skupu?

Najdroższy jest złom metali szlachetnych, w tym złota. Nieco tańsze są srebro i platyna. Zarobić również można na sprzedaży metali kolorowych, zwanych niezależnymi. Ich ceny wynoszą od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za kilogram. Najbardziej popularne z nich to:

  • miedź – metal o szerokim zastosowaniu, wykorzystuje się ją do pokryć dachów, produkcji przewodów elektrycznych, ponad 40% tego pierwiastka w Europie pochodzi z recyklingu,
  • brąz – jest odporny na korozję i wysoką temperaturę, ma doskonałe właściwości plastyczne, używany do produkcji złączek, rur, a także wykorzystywany do ich łączenia,
  • mosiądz – składa się głównie z miedzi i cynku, odporny na korozję, niezwykle plastyczny i ciągliwy, wykorzystywany w szczególności w branży przemysłowej.
Skupem powyższych metali oraz przyjmowaniem i sprzedażą surowców wtórnych zajmuje się firma Tom-Kol, zapewniająca sprawną transakcję według aktualnego cennika.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas