Artykuł sponsorowany Jakie są zalety domów drewnianych?

Jakie są zalety domów drewnianych?

Drewniane domy oparte na konstrukcji szkieletowej czy z bali są od wielu lat niezwykle popularnym rozwiązaniem. W dawnych czasach tak naprawdę była to jedyna opcja, która z czasem została zastąpiona przez murowane budynki. Obecnie jednak domy z drewna wracają do łask w odświeżonej wersji, stanowiąc ciekawą alternatywę dla tradycyjnego budownictwa. Niewątpliwie, ogromny wpływ na ten stan rzeczy ma szereg ich zalet. Dowiedz się o nich więcej!

Energooszczędność i zdrowie

Jak wszyscy dobrze wiemy, drewno należy do stuprocentowo naturalnych materiałów. Można zatem otwarcie powiedzieć, iż domy wykonane z drewna mają bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie, bowiem są one wolne od jakichkolwiek szkodliwych substancji. Wpływ na to ma również fakt, iż drewno posiada również specyficzne właściwości, jeżeli chodzi o regulację wilgotności, zapewniając tym samym naszym pomieszczeniom doskonały mikroklimat. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza dla osób cierpiących na wszelkiego rodzaju alergie powodowane na przykład przez kurz czy pyłki.

Kolejną z kluczowych zalet odnoszących się do domów drewnianych, które znajdziemy w ofercie firmy Tartak Szymcze s.c., jest ich energooszczędność. Tego typu konstrukcja umożliwia nam bowiem zastosowanie odpowiednich materiałów izolacyjnych, jeżeli chodzi o ich rodzaj oraz grubość. Drewno stanowi także materiał niepochłaniający powietrza z zewnątrz, powodując tym samym znaczną redukcję kosztów związanych z ogrzewaniem w okresie zimowym. Natomiast w okresie letnim nasze pomieszczenia nie zostaną przegrzane. Jeżeli chodzi o walory izolacyjne, to warto także wspomnieć, iż domy z drewna posiadają również doskonałą izolację akustyczną.

Jakie jeszcze zalety posiadają domy wykonane z drewna?

Skupiając się na samych zaletach domów drewnianych, warto również wspomnieć o tym, iż w przypadku tego rodzaju materiału możemy postawić na dwa rozwiązania, a mianowicie domy szkieletowe lub też domy z bali. Tego typu konstrukcje mogą mieć także szerokie zastosowania, bowiem tworzy się je zarówno na potrzeb codziennego mieszkania, jak i w ramach domku letniskowego bądź altany działkowej. Zaletę domów drewnianych stanowi także stosunkowo krótki czas, jeżeli chodzi o budowę oraz łatwość w przebudowie lub też modernizacji. Dodajmy również, iż domy drewniane charakteryzują się wysokim współczynnikiem wytrzymałości, dzięki czemu są one odporne na działanie różnych czynników. W przypadku tego typu domów możemy również liczyć na dużo niższe koszty budowy.

Opracowanie:

Tartak Szymcze s.c.

Istebna 1516

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas