Artykuł sponsorowany Jakie rodzaje desek dostępne są w ofercie składu drewna Piwowarczyk w Marcinkowicach?

Jakie rodzaje desek dostępne są w ofercie składu drewna Piwowarczyk w Marcinkowicach?

Choć każdy wie, czym jest deska, nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak wiele rodzajów desek się wyróżnia. Deski można dzielić ze względu na pochodzenie drewna, z którego zostały stworzone i ze względu na ich przeznaczenie. Dobór odpowiednich drewien sprawi, że będzie można cieszyć się efektem prac budowlanych przez wiele lat, dlatego sprawdź, jakie są rodzaje desek ze względu na przeznaczenie, czym się różnią i jak wybrać najlepszego dostawcę.

Jakie rodzaje desek wyróżnia się ze względu na ich przeznaczenie?

Jak zostało wspomniane, deski można dzielić na różne sposoby. Jeden z nich to rodzaj drewna, z których zostały wykonane i w ten sposób wyróżnia się przede wszystkim deski z drzew iglastych oraz liściastych. Drugie kryterium to ich przeznaczenie. Najpopularniejsze są oczywiście deski podłogowe, o których więcej mówi specjalista od lat pracujący w składzie drewna Piwowarczyk w Marcinkowicach:

W naszej ofercie dostępne są deski podłogowe iglaste strugane na pióro-wpust, ponieważ jest to najbardziej ceniony przez klientów rodzaj desek podłogowych wysokiej jakości. Jeśli chodzi o grubość i długość desek, to wszystko zależy od oczekiwań klienta, które przecież są dla nas najważniejsze. Dostosowujemy te aspekty według indywidualnych zamówień, a w razie pytań lub wątpliwości z chęcią służymy pomocą i dobrą radą.

Oczywiście deski podłogowe to nie wszystko. Do innych popularnych rodzajów należą:

  • deski szalunkowe – iglaste używane do szalunków i nabijania dachów,
  • deski tarasowe – używane najczęściej do wykończenia na tarasach i balkonach,
  • deski elewacyjne – stosowane jako ozdoba domu i ogrodu.

Niezależnie od przeznaczenia desek najważniejsze jest to, by zostały one wykonane z wysokiej jakości drewna. Dzięki temu wytrzymają wiele lat, ciesząc swoich nabywców. Ta zasada dotyczy w szczególności elementów, które zostaną zastosowane na zewnątrz, gdzie narażone będą na szkodliwe dla drewna działanie warunków atmosferycznych. Dlatego ważny jest wybór odpowiedniego producenta i dostawcy desek.

Jak wybrać najlepszego producenta i dostawcę desek?

Drewno to szlachetny materiał, którego obróbka wymaga wiedzy i doświadczenia. Dlatego wybierając producenta i dostawcę desek, nie można kierować się pospiechem i najniższymi cenami. Jeśli mają one służyć przez wiele lat, muszą reprezentować sobą najwyższą jakość i staranność wykonania. Kolejnym ważnym aspektem jest indywidualne podejście do klienta i dostosowanie produktu do jego potrzeb. 

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas