Artykuł sponsorowany Jakie powinno być dobre drewno opałowe?

Jakie powinno być dobre drewno opałowe?

Wykorzystanie drewna do ogrzewania pomieszczeń to jedno z najbardziej ekonomicznych rozwiązań. Jest to materiał naturalny i przyjazny środowisku. Nie powoduje takich zanieczyszczeń jak inne alternatywy. Trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, aby w pełni mogło spełniać swoją funkcję. Skąd wiedzieć, które gatunki najlepiej sprawdzą się jako drewno opałowe?

Wybór drewna opałowego

Wbrew pozorom nie każde drewno nadaje się na opał. Jego jakość ma kluczowy wpływ na efektywność palenia, a tym samym na koszt takiego ogrzewania. Najlepsze właściwości energetyczne ma drewno, które było wcześniej odpowiednio sezonowane. Powinno co najmniej rok spędzić pod zadaszeniem, ale w przewiewnym miejscu. Najlepszej jakości drewno opałowe ma w swojej ofercie firma PPHU Drzewiarz. Tylko wspomniane warunki mogą zapewnić wilgotność surowca poniżej 20%. Dlatego też nie warto wybierać drewna z drzew iglastych. Są one wyjątkowo bogate w żywicę. Przy paleniu takiego opału wytwarza się wyjątkowo dużo sadzy i dymu. Lepszym rozwiązaniem jest wybór drewna pochodzącego z drzew liściastych. Są one w stanie wytworzyć podczas spalania najwięcej ciepła.

Zalety ogrzewania drewnem

Ograniczenie emisji dwutlenku węgla to ważny temat w obecnych czasach. Niemniej, gdy zbliża się zima, wielu właścicieli nieruchomości staje przed dylematem wyboru odpowiedniego rodzaju opału. Odpowiednio wybrane drewno opałowe, spalane we właściwy sposób, nie ma negatywnego wpływu na środowisko ani na zdrowie. Dlatego należy wybierać wyłącznie surowiec od sprawdzonego dostawcy. Zyskuje się w ten sposób pewność, że było ono odpowiednio przechowywane. Jednocześnie ogrzewanie drewnem jest jednym z najtańszych sposobów. Dodatkowo popiół powstały w wyniku spalania, można wykorzystać jako nawóz do trawnika lub przydomowego ogródka z kwiatami. Należy także pamiętać, aby nie wykorzystywać w tym celu płyt wiórowych, sklejki czy elementów laminowanych i impregnowanych. Wiąże się z tym bowiem uwalnianie do powietrza niebezpiecznych dla zdrowia substancji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas