Materiał Partnera Jakie opakowania wybrać na swoje produkty?

Jakie opakowania wybrać na swoje produkty?

Odpowiednie opakowanie to nie tylko estetyka, ale również bezpieczeństwo produktów. Przedsiębiorcy muszą zadbać o to, aby ich towary trafiły do klienta w stanie nienaruszonym. Niestety, nie każde opakowanie będzie odpowiednie i warto korzystać z oferty dobrych producentów. Na co należy zwracać uwagę, podczas wyboru właściwych opakowań i jakie dokładnie funkcje spełniają?  

Funkcje opakowania

Jak zostało już na wstępie wspomniane, opakowania pełnią wiele funkcji. Wśród najważniejszych można wymienić przede wszystkim:

  • Bezpieczeństwo – musi chronić artykuły przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz szkodliwymi czynnikami środowiska.
  • Estetyka – powinno ładnie wyglądać i zachęcać do zakupu. Wielu klientów najpierw zwraca uwagę na wygląd produktu, a dopiero później jego inne cechy.
  • Łatwy transport i magazynowanie – nie tylko jako opakowania pojedyncze, ale również zbiorcze.

Jeśli pudełko nie spełnia tych trzech podstawowych funkcji, z pewnością nie warto w nie inwestować, gdyż może narażać produkty na uszkodzenie.

Który surowiec wybrać?

Zdecydowanie najlepszym surowcem są tworzywa sztuczne. Plastikowe opakowania doskonale chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi i niestraszne im nieodpowiednie czynniki środowiska np. woda. Polecanym producentem plastikowych opakowań jest firma Conus, której siedziba znajduje się w Krakowie.

Zalety opakowań z tworzyw sztucznych:

  • Wygląd – łatwo nadać im dowolną formę i tłoczenia. Plastik można dodatkowo barwić.
  • Trwałość – są zdecydowanie odporniejsze niż papier.
  • Recykling – tworzywa sztuczne można łatwo segregować i przetwarzać. Plastikowe opakowania są również stosowane w gospodarstwach domowych np. tuby będą idealne do rozsad.
  • Niska cena – opakowania zwykle mają jednorazowe zastosowanie, dlatego nie warto decydować się na rozwiązania, które niepotrzebnie zawyżą ceny artykułów.
  • Lekkość – pomimo tego, że plastik jest wytrzymały u trwały, nie ma dużej masy.

Jak dostosować rodzaj?

Sam wybór surowca to dopiero połowa sukcesu. Wśród plastikowych opakowań można znaleźć tysiące rozmiarów i wzorów. Typ opakowania musi być zawsze indywidualnie dostosowany do rodzaju produktu. W przypadku artykułów spożywczych, tworzywo sztuczne powinno posiadać odpowiednie atesty. Nie może zmieniać smaku, wyglądu ani zapachu produktu. Wśród najczęściej wybieranych rodzajów można wymienić między innymi: opakowania typu blister, tuby, opakowania flokowane, pojemniki i pudełka plastikowe, kuwetki oraz opakowania wykrawane. Profesjonalne firmy oferują swoim klientom nanoszenie spersonalizowanych tłoczeń.  

Opracowanie:

Conus

Kraków , Kosocicka 5A

Podziel się