Artykuł sponsorowany Jakie nieżelazne metale przyjmują punkty skupu złomu?

Jakie nieżelazne metale przyjmują punkty skupu złomu?

Recykling w obecnych czasach to jeden z najczęściej poruszanych tematów, ponieważ przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Jednak by proces ten mógł się odbywać, niezbędne jest oddawanie do specjalistycznych punktów przedmiotów, które zawierają metale kolorowe. Zanim jednak udamy się na złom, warto dowiedzieć się, czym dokładnie są metale nieżelazne i w jakich przedmiotach znajdziemy poszczególne metale.

Metale kolorowe – co się do nich zalicza?

Metale kolorowe inaczej określane są jako nieżelazne, ponieważ w ich składzie nie znajdziemy domieszek żelaza. Oczywiście metale nieżelazne różnią się znacząco od siebie. Z tego względu wykorzystuje się je do produkcji rozmaitych przedmiotów. Warto jednak dodać, że większość metali kolorowych ma kilka cech wspólnych, którymi są dobre przewodzenie ciepła oraz charakterystyczny połysk. Do najczęściej spotykanych metali kolorowych zaliczamy aluminium, miedź, mosiądz, brąz, ołów, cynk, wolfram, nikiel, złoto, platynę czy srebro. Z tego wynika, że do metali kolorowych zaliczane są także metale szlachetne. Kupno wspomnianych metali kolorowych oferuje m.in. skup złomu Stal-Gum z Gołaszyna w województwie wielkopolskim. Wymienione metale znajdują się w różnych przedmiotach, które możemy oddawać do specjalistycznych punktów skupu, które zajmują się ich dalszą obróbką lub recyklingiem albo przekazują je do innych firm, które się tym zajmują.

W jakich przedmiotach znajdziemy metale kolorowe?

Metale kolorowe znajdziemy w wielu przedmiotach, które uznawane są przez nas jako odpady, ponieważ zostały już one wykorzystane i nie są nam dalej potrzebne. To jednak nie oznacza, że nie są one cenne. Wręcz przeciwnie, ponieważ metale nieżelazne można poddać recyklingowi. Dzięki temu procesowi odzyskamy je i przetworzymy w inny sposób. Aluminium to materiał, który chyba zna każdy z nas. Zwykle z niego wykonane są puszki do napojów, aczkolwiek ten metal znajdziemy również w roletach i żaluzjach oraz w felgach. Kolejny ceniony metal to miedź. Ten popularny kolorowy metal cechuje się bardzo dobrym przewodnictwem ciepła i elektryczności. Z tego względu stosuje się go w branży elektronicznej i elektrycznej. Miedź znajdziemy w kablach (przedłużacze, lampki itp.), a także w naczyniach kuchennych, silnikach, transformatorach czy cewkach indukcyjnych.

Mosiądz i brąz to kolejne cenione metale nieżelazne. Można je odzyskać między innymi z instrumentów muzycznych i elementów dekoracyjnych. Mosiądz wykorzystywany jest do produkcji zamków, łożysk, klamek, kół zębatych, rur i zaworów, ponieważ wyróżnia się niskim współczynnikiem tarcia. Jeśli mamy stare, zużyte wspomniane przedmioty, możemy je oddać do skupu złomu. Takie punkty przyjmują również przedmioty zawierające ołów. Do nich zaliczamy np. aparaty rentgenowskie. Chyba każdy właściciel samochodu kiedyś musiał wymienić akumulator na nowy. W takiej sytuacji niekiedy nie wiemy, co zrobić ze starym. Jedynym i najrozsądniejszym rozwiązaniem jest oddanie go do specjalistycznego punktu. Jest to ważne ze względu na to, że ołów to ciężki i toksyczny metal, który nieodpowiednio przechowywany może zagrażać środowisku.

Opracowanie:

Stal-Gum Piotr Ginter

Gołaszyn 56

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas