Materiał Partnera Jak dokładnie wygląda kasacja samochodu?

Jak dokładnie wygląda kasacja samochodu?

Oddanie do punktu zajmującego się złomowaniem auta powypadkowego lub z innych przyczyn niezdolnego do poruszania się w ruchu drogowym to rozwiązanie bardzo korzystne dla środowiska. Przede wszystkim ze względu na wyodrębnienie poszczególnych części, które są w dalszych procesach przetwarzane np. w hutach i nie tylko. Jak zatem dokładnie wygląda krok po kroku kasacja samochodu?

Istotne wszystkie podzespoły

Każda część w samochodzie przeznaczonym do kasacji jest ważna. Nawet w autach powypadkowych poszczególne ich elementy mogą być z powodzeniem powtórnie wykorzystywane w różnych branżach, nie tylko w motoryzacji. Zanim blaszany szkielet pojazdu trafi do specjalnej zgniatarki, każda część poddawana jest oględzinom i w razie możliwości wyodrębniana w stacji demontażu. Warto zwrócić uwagę na koła w autach przeznaczonych do kasacji. Zdejmowane z nich opony trafiają bowiem m.in. do cementowni, gdzie wykorzystywane są w postaci alternatywnych paliw.

Co ciekawe, w wielu przypadkach zużyte ogumienie samochodowe jest po odpowiedniej obróbce składnikiem mas bitumicznych. W procesie kasacji auta wyszczególnia się też inne podzespoły, w tym chociażby fotele i inne tapicerowane elementy. W taki właśnie sposób kasację przeprowadzają specjaliści z firmy And-Hed, którzy posiadają wszelkie niezbędne zezwolenia i certyfikaty zapewniające o ich profesjonalizmie i rzetelności. Złomowanie samochodu wykonane w należyty sposób pozwala na wyodrębnienie sprawnych części mechanicznych, o czym też warto pamiętać.

Niezbędny demontaż

Właściwe przeprowadzenie kasacji jest konieczne ze względu m.in. na niebezpieczeństwa wynikające ze szkodliwości poszczególnych płynów eksploatacyjnych. Te są w specjalistycznych stacjach demontażu zabezpieczane i przekazywane m.in. rafineriom, gdzie poddawane są odpowiedniej utylizacji bądź ponownemu użytkowi. W wielu samochodach przeznaczonych do złomowania specjaliści pracujący w profesjonalnych punktach zajmujących się ich przyjmowaniem wyodrębniają działające i w pełni sprawne części mechaniczne, które z powodzeniem mogą być zregenerowane i sprzedane na rynku wtórnym jako zamiennik.

Dopiero tak rozebrane auto i dokładnie przeanalizowane pod każdym kątem trafia na cięcie i zgniatanie. W przypadku obu czynności niezbędne jest zastosowanie nowoczesnych i wydajnych maszyn, które gwarantują pełne bezpieczeństwo podczas złomowania blaszanego szkieletu samochodu. Metalowe paczki trafiają do hut, gdzie mogą być powtórnie przetworzone, co jest ich niewątpliwym atutem. Kasacja samochodu jest więc procesem złożonym, a jej profesjonalną realizacją zajmują się wyłącznie specjalistyczne stacje demontażu pojazdów, o czym warto pamiętać.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas