Artykuł sponsorowany Jakie może być zastosowanie technologii LC-MS?

Jakie może być zastosowanie technologii LC-MS?

Technologia LC-MS to metoda badawcza oparta na połączeniu chromatografii cieczowej oraz spektrometrii mas. Pierwszymi firmami korzystającymi z tej technologii były duże koncerny farmaceutyczne, które dostrzegły potencjał w wykorzystaniu urządzeń opartych na działaniu potrójnego kwadrupola w wykonywaniu badań analitycznych. Z czasem ze spektrometrów mas sprzężonych z wysokosprawnymi chromatografami cieczowymi zaczęły korzystać także inne branże.                              

Gdzie wykorzystywane są urządzenia oparte na technologii LC-MS?

Urządzenia oparte na technologii LC-MS wykorzystywane są już nie tylko przez firmy farmaceutyczne. Obecnie ze zdobyczy tej technologii korzystają również laboratoria analityczne prowadzące badania dotyczące kompleksowej analizy żywności, ochrony środowiska, kryminalistyki, toksykologii i diagnostyki. Połączenie chromatografii cieczowej oraz spektrometrii mas idealnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba wykonania badań przesiewowych oraz przeprowadzenia precyzyjnych analiz jakościowych/ilościowych różnorodnych biomarkerów.

Z jakiego powodu technologia LC-MS jest tak popularna?

Technika badawcza oparta na sprzężeniu spektrometrii masowej i chromatografii cieczowej jest obecnie bardzo popularna. Wynika to z faktu, iż technologia LC-MS pozwala na uzyskanie bardzo precyzyjnych i powtarzalnych wyników badań w bardzo krótkim czasie, przy równoczesnym uproszczeniu przygotowania próbki.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów w firmie Spektrometria, która zajmuje się sprzedażą oraz serwisowaniem narzędzi do przeprowadzania kompleksowych badań laboratoryjnych: Systemy LC-MS to jedne z najbardziej czułych urządzeń dostępnych na rynku narzędzi laboratoryjnych. To sprzęt stworzony z myślą o najbardziej wymagających laboratoriach, które oczekują nie tylko wysokiego stopnia czułości, ale także odporności na zabrudzenia i powtarzalności wyników. Kolejne wersje spektrometrów mas typu potrójny kwadrupol są stale udoskonalane w celu spełnienia oczekiwań nowoczesnych laboratoriów. To solidny i wydajny sprzęt dedykowany wszystkim instytucjom zainteresowanym podniesieniem jakości wykonywanych przez siebie badań.

Dlaczego warto wykorzystywać technologię LC-MS w swoim laboratorium?

Zakup urządzeń LC-MS może przyczynić się do znacznego uproszczenia całego procesu badawczego, zwiększenia jakości przeprowadzanych analiz, a także możliwości rozszerzenia działalności laboratorium o kolejne rodzaje badań. To technologia umożliwiająca oznaczenie nawet kilkudziesięciu czy nawet kilkuset badanych substancji w trakcie jednej analizy, co znacząco przyczynia się do skrócenia czasu potrzebnego do wykonania badania, a co za tym idzie także do redukcji kosztów pojedynczej analizy. LC-MS to technologia o ogromnych możliwościach, którą zainteresować się powinny wszystkie nowoczesne laboratoria analityczne stawiające na ciągły rozwój.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas