Artykuł sponsorowany Jakie klucze będą niezbędne w skrzynce narzędziowej?

Jakie klucze będą niezbędne w skrzynce narzędziowej?

Skrzynka narzędziowa to coś, co powinno znaleźć się w każdym, nawet najmniejszym mieszkaniu. Warto zatem pomyśleć o skompletowaniu jej zawartości przede wszystkim dlatego, że podstawowe narzędzia ręczne będą nam potrzebne nie tylko do przeprowadzania drobnych napraw, ale też składania czy montażu mebli. Wśród wyposażenia, które powinien mieć każdy, znajdą się między innymi klucze warsztatowe.

Przydatne narzędzia ręczne

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że w domu czy mieszkaniu zdarzają się pewne drobne awarie. Uprzykrzają one życie, ale w większości przypadków nie wymagają zaangażowania fachowca – możemy bez trudu poradzić sobie z nimi samodzielnie pod warunkiem, że mamy do tego odpowiednie narzędzia. Dlatego niezależnie od tego, czy mieszkamy w pojedynkę, czy innymi lokatorami lub całą rodziną, skrzynka narzędziowa to konieczność. W wielu domach jednorodzinnych garaż pełni funkcję warsztatu, w którym zgromadzony jest taki sprzęt, ale nie każdy ma do dyspozycji taką przestrzeń, szczególnie w mieście. Nie jest to też jednak konieczne; wiele ręcznych narzędzi ma uniwersalny charakter, nie potrzebujemy ich zatem wiele.

Co powinno znaleźć się w naszej skrzynce z narzędziami? Przede wszystkim śrubokręty. Ze względu na mnogość rozmiarów i gniazd wkrętów, do których są one używane, najlepiej zaopatrzyć się w kilka różnych zarówno pod względem wielkości, jak i typu końcówki. Dobrym rozwiązaniem będzie śrubokręt z wymiennymi bitami. Warto mieć także młotek ciesielski ze wcięciem do wyrywania gwoździ. Do tego celu możemy wykorzystać także kombinerki, ale sprawdzą się rówież między innymi w cięciu kabli, trzymaniu śruby podczas jej odkręcania lub ściskania i zaginania metalowych elementów. Przydatne narzędzia ręczne to także płatnica, mała poziomnica i miarka składana. W skrzynce powinien znaleźć się ponadto nóż z wymiennymi ostrzami oraz szpachelka używana nie tylko do nanoszenia i wygładzania mas szpachlowych, ale również zeskrobywania farby czy usuwania tapety.

Rodzaje kluczy warsztatowych

Podobnie jak śrubokrętów w skrzynce narzędziowej powinno znaleźć się kilka kluczy warsztatowych. Tym podstawowym, o którym zazwyczaj pamiętają wszyscy, jest klucz francuski lub klucz szwedzki. Wykorzystamy go do prac hydraulicznych takich jak wymiana baterii czy odpowietrzanie grzejnika. Wybór jest tu jednak znacznie szerszy i obejmuje klucze:

  • płaskie,
  • płasko-oczkowe (krótkie, długie, półotwarte, z grzechotką),
  • nasadowe,
  • dynamometryczne (do precyzyjnego dokręcania śrub z określoną siłą),
  • z grzechotką (do miejsc trudnodostępnych),
  • rurowe (do prac hydraulicznych),
  • torx (do otworów w kształcie gwiazdki)
  • fajkowe (o zagiętym kształcie)
  • hakowe (przeznaczone do rur).
Ponadto warto wspomnieć o kluczach imbusowych. Stosujemy je do śrub z łbem o sześciokątnym otworze, a także śrub bez główki. Są przy tym nie tylko niezbędnym wyposażeniem skrzynki narzędziowej, ale też w ekwipunku rowerzysty. Jak wskazuje hurtownia artykułów metalowych Metalex, klucze warsztatowe to narzędzia o szerokim zastosowaniu; pozwolą nie tylko uporać się z trudnymi do usunięcia nakrętkami, ale też pracować w trudnodostępnych miejscach. Różnych ich typów używają kierowcy samochodów i mechanicy, stolarze czy hydraulicy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas