Artykuł sponsorowany Kotły klasy 5 – co należy o nich wiedzieć

Kotły klasy 5 – co należy o nich wiedzieć

Właściciele domów jednorodzinnych muszą stanąć przed dylematem, jaki kocioł centralnego ogrzewania wybrać. Zmieniające przepisy się prawa nieco zawęziły krąg możliwości, wprowadzając w 2018 roku dyrektywę zakazującą korzystania z kotłów poniżej 5 klasy. Oznacza to, że polityka grzewcza wymusza na użytkownikach stosowanie urządzeń, które są jak najbardziej ekologiczne i najmniej szkodliwe dla środowiska naturalnego.

Czym są kotły 5 klasy?

Smog, zanieczyszczenia powietrza oraz degradacja środowiska naturalnego wymuszają szukanie bardziej ekologicznych rozwiązań grzewczych. Z tego względu zmieniły się nie tylko standardy w wykorzystywaniu paliw, ale także urządzenia, które mają ograniczyć emisję szkodliwych spalin do środowiska. Kotły piątej generacji to urządzenia, które napędzane są na pellet, ekogroszek lub biomasę. Paliwa te są ekologiczne, ulegają prawie całkowitemu spalaniu i ograniczają emisję zanieczyszczeń. Aby kocioł rzeczywiście spełniał założenia ekologicznych wartości grzewczych, musi pochodzić od sprawdzonego producenta, jak na przykład Lokus sp.j. Producent kotłów c.o.. Tylko wtedy można mieć pewność, że piec wyróżnia się dobrymi parametrami grzewczymi i rzeczywiście spełnia założenia ekologicznego ogrzewania.

Czym wyróżniają się kotły 5 klasy?

Piece V generacji wyróżniają się nie tylko doskonałymi parametrami grzewczymi, ale także wygodą w użytkowaniu. Większość modeli jest wyposażona w zaawansowane technologicznie funkcje, które ułatwiają sterowanie i zapewniają samoobsługową kontrolę nad procesami grzewczymi. Kotły 5 klasy wyróżniają się ponadto:

  • ekologią,
  • dużą wydajnością,
  • tańszymi kosztami utrzymania,
  • automatyzacją procesów,
  • możliwością zdalnego sterowania,
  • samoobsługą,
  • wygodniejszym użytkowaniem,
  • dobrymi parametrami grzewczymi.

Funkcjonalność kotłów zależy od wybranego modelu, jednak większość pieców w standardzie posiada automatyczny podajnik czy funkcję bezobsługowego czyszczenia. Wybór modelu zależy od możliwości finansowych, własnych potrzeb oraz parametrów ogrzewanego budynku.

Czy warto inwestować w kocioł 5 klasy?

Przede wszystkim przepisy prawa coraz rygorystyczniej podchodzą do problemu powstawania smogu. Z tego względu wymuszają na właścicielach domów montaż pieców, które są przyjazne dla środowiska. Kocioł 5 generacji wiąże się z wyższą ceną niż jego tradycyjny odpowiednik, jednak inwestycja ta zwróci się po kilku latach użytkowania. Ma na to wpływ używanie tańszego paliwa, które dodatkowo jest bezpieczne dla środowiska naturalnego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas