Artykuł sponsorowany Spawanie elementów i konstrukcji aluminiowych

Spawanie elementów i konstrukcji aluminiowych

Aluminium to metal o niedużej wadze, lecz dość wysokiej wytrzymałości i, co szczególnie istotne – stosunkowo odporny na korozję. Jest też tańszy niż większość metali wykorzystywanych w przemyśle i może być poddawany recyklingowi. Z tych powodów znajduje on szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Łączenie elementów aluminiowych – ich spawanie – stawia jednak pewne wyzwania, przez co wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Dowiedz się więcej o spawaniu aluminium z naszego artykułu.

Dlaczego aluminium jest tak popularne?

Pomimo wyzwań, spawanie aluminium jest bardzo rozpowszechnione, a to przede wszystkim z uwagi na częstość stosowania tego metalu. Dzięki swoim właściwościom: wspomnianej już odporności na korozję, wytrzymałości oraz gęstości trzykrotnie mniejszej niż stal, aluminium wykorzystuje się zarówno w hutnictwie, przemyśle stoczniowym, samochodowym, do produkcji artykułów AGD, puszek do napojów, a nawet jako elementy dekoracyjne.

Spawanie to proces, w którym energia elektryczna powoduje wytworzenie ciepła, dzięki czemu można trwale połączyć ze sobą kawałki metalu. Różne metale mają swoją właściwą temperaturę topnienia, a temperatura topnienia aluminium jest stosunkowo niska – ok. 660°C, znacznie niższa niż na przykład temperatura topnienia stali. Aluminium wykazuje także dobre przewodnictwo elektryczne, co umożliwia zastosowanie różnych technik spawalniczych. Dobór odpowiedniej techniki uzależniony jest nie tylko od przeznaczenia wykonywanej konstrukcji, ale też od grubości i wielkości spawanych elementów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas