Materiał Partnera Jakie dokładnie wyroby ze stali proponują renomowani dystrybutorzy?

Jakie dokładnie wyroby ze stali proponują renomowani dystrybutorzy?

Stal jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów do produkcji poszczególnych elementów sprawdzających się m.in. w przemyśle, ale też w budownictwie czy nawet w branży gastronomicznej. Tak szerokie zastosowanie wynika z możliwości dopasowania wyrobów stalowych i ich poszczególnych typów obróbki. Co zatem dokładnie można znaleźć w rozbudowanej ofercie renomowanych dystrybutorów asortymentu stalowego?

Stal w budownictwie

Jedną z głównych branż wykorzystujących wyroby stalowe jest budownictwo. To właśnie tutaj sprawdza się wytrzymałość tego materiału, jednak należy pamiętać o wyborze odpowiedniego dystrybutora, który zapewni wysoką jakość poszczególnych elementów z właściwych gatunków stali. Będzie on w stanie przygotować na zlecenie klienta wiele stalowych prętów, które mogą występować zarówno w wariancie okrągłym, ale też o przekroju sześciokątnym czy kwadratowym. Ofertę uzupełniają pręty gwintowane i płaskie.

Renomowani dystrybutorzy wyrobów stalowych, do których grona bez wątpienia zaliczyć można firmę Italinox-Polska, przygotowują dla swoich klientów nie tylko pręty, ale też rury stalowe, które dodatkowo mogą być poddane odpowiedniej obróbce. W ten sposób powstają rury szlifowane, lustrzane czy aseptyczne. Oferta obejmuje zarówno rury okrągłe, jak i ciągnione, prostokątne i kwadratowe. Dzięki temu można łatwo dopasować je np. do konkretnych instalacji budowanych obiektów.

Szerokie zastosowanie wyrobów stalowych

Wyroby stalowe wykorzystuje się jednak nie tylko w branży budowlanej, ale też m.in. w przemyśle, a nawet w gastronomii. Szeroki asortyment renomowanych dystrybutorów to bowiem możliwość zakupu nie tylko wspomnianych już rur czy prętów, ale też profili o różnym kształcie oraz armatury. Tę ostatnią szczególnie często wykorzystuje się w przemyśle spożywczym oraz chemicznym, gdzie wymagane jest zastosowanie materiałów odpornych na trudne warunki i wytrzymałych – parametry te spełnia właśnie stal wysokiej jakości.

To właśnie z niej powstają też wybrane elementy dla gastronomii. Zalicza się do nich komory bemarowe lub zlewowe, a także szeroki wybór pojemników gastronomicznych oraz umywalek i sterylizatorów. Co ciekawe, dystrybutorzy tego typu wyrobów proponują również stalowe kształtowniki, a ich rozbudowaną ofertę uzupełnia armatura wykorzystywana do spawania. Ze względu na specyficzną eksploatację musi ona być wykonana w taki sposób, by zapewnić maksymalną wytrzymałość i bezpieczeństwo podczas przeprowadzanych prac, dlatego warto ją zamówić wyłącznie u sprawdzonego, renomowanego dostawcy wyrobów stalowych.

Opracowanie:

Italinox Polska Sp. z o.o.

Wysogotowo , Skórzewska 65

Podziel się