Materiał Partnera Wyroby ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej w renomowanej hurtowni

Wyroby ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej w renomowanej hurtowni

Dobra hurtownia wyrobów stalowych jest w stanie dostarczyć klientowi wiele poszczególnych produktów, które będą dopasowane do jego potrzeb i oczekiwań. Warto także zwrócić uwagę na zastosowane przez dostawcę materiały – do produkcji konkretnych wyrobów może być użyta zarówno stal nierdzewna, jak i kwasoodporna. Daje to wiele możliwości w zakresie ich zastosowania.

Odpowiedni gatunek stali

Stal zastosowana do produkcji poszczególnych wyrobów powinna być dopasowana do ich planowanej eksploatacji. Jeżeli zostaną one bowiem elementem wykorzystanym w zakładzie przemysłowym, w którym będą narażone na bezpośredni kontakt z wodą i innymi cieczami, warto postawić na stal nierdzewną. Gwarantuje ona doskonałą ochronę przed korodowaniem, dzięki czemu świetnie sprawdzi się właśnie w takich warunkach. Renomowane hurtownie wyrobów stalowych proponują również produkty wykonane ze stali kwasoodpornej.

Jak sama nazwa wskazuje, gatunek ten wykazuje pełną odporność na substancje żrące i nie tylko, dzięki czemu stosuje się go chociażby w przemyśle chemicznym i spożywczym , gdzie jakość wykonania instalacji musi wypełnić rygorystyczne normy. Tego typu wyroby można otrzymać jednak wyłącznie w specjalistycznych hurtowniach, do których należy firma Zentinox Sp. z o.o. – rozbudowana oferta tego dostawcy obejmuje m.in. szeroko wykorzystywane materiały nierdzewne i kwasoodporne w różnych rodzajach. Asortyment rodzajowy i gatunkowy pozwala dostosować materiały do planowanej eksploatacji i warunków, w jakich będą użytkowane.

Szeroki asortyment wyrobów stalowych

Stalowe wyroby proponowane przez renomowane hurtownie to nieodłączne elementy stosowane praktycznie przy każdej inwestycji budowlanej – blachy, kątowniki i płaskowniki. Również i one powinny być dopasowane pod względem rozmiarów, dlatego sprawdzone punkty zajmujące się ich sprzedażą oferują je w rozmaitych wariantach. Na życzenie klienta mogą być też przygotowane specjalne wersje w wymiarach podanych przez zamawiającego. Takie rozwiązanie jest również niezwykle przydatne gdy u inwestora pojawia się zapotrzebowanie na rury konstrukcyjne, spożywcze czy instalacyjne, które są kolejnym już elementem rozbudowanej oferty hurtowni wyrobów ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej.

W takich miejscach zakupić można profile kwadratowe i prostokątne, a ofertę uzupełnia specjalistyczna armatura. Występuje ona w różnych wariantach – może być przeznaczona dla przemysłu spożywczego, gwintowana lub do spawania, wykonana zarówno z uszczelkami, jak i bez nich. W dobrych hurtowniach wyrobów ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej można też nabyć blachy perforowane czy siatki w pełni odporne na korodowanie, co pozwala zastosować je np. w każdej części zakładów przemysłowych.

Opracowanie:

Zentinox Sp. z o.o.

Kalisz , Częstochowska 140

Podziel się