Materiał Partnera Jak skutecznie zaoszczędzić na rachunkach za prąd?

Jak skutecznie zaoszczędzić na rachunkach za prąd?

Zapotrzebowanie na energię elektryczną każdego roku wzrasta. Nawet w pojedynczym gospodarstwie domowym obserwuje się zwiększone zapotrzebowanie na energię elektryczną. Nic w tym dziwnego. Codziennie korzystamy z wielu urządzeń, które zasilane są przez prąd. A tych stale przybywa. Wysokie rachunki za energię elektryczną nie cieszą nikogo. Co zrobić, by płacić mniej?

Nowy dostawca energii elektrycznej

Szukając oszczędności, zazwyczaj zaczynamy od zmiany swoich nawyków, związanych z korzystaniem ze sprzętów elektronicznych w naszym domu. Dbamy o to, by zawsze wyłączyć światło po wyjściu z pomieszczenia czy załadować pralkę do pełna. Niestety w wielu przypadkach nie przynosi to wymiernych korzyści. Niewielu z nas myśli o zmianie dostawcy prądu i wyborze korzystniejszej oferty cenowej. Jak przekonuje specjalista z Doradztwa Biznesowego w Człuchowie – decydując się na taki krok możemy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych rocznie w przypadku gospodarstwa domowego. Jeśli chodzi o większe obiekty, kwoty te są dużo wyższe.

Zmiana taryfy

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że dostawcy energii elektrycznej oferują jej sprzedaż w różnych taryfach. Zazwyczaj nawet nie interesujemy się tym, z której z nich korzystamy na co dzień. W naszym kraju energię elektryczną można kupować w taryfie jednostrefowej i dwustrefowej. Jeśli chodzi o tą pierwszą to oferuje ona jednakowe ceny prądu przez całą dobę. Z kolei w taryfie dwustrefowej wyższą cenę zapłacimy za pobór prądu w godzinach szczytu, ale poza nimi – koszt zużycia energii elektrycznej będzie niższy. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które dużo czasu spędzają w pracy. Zrobienie prania wieczorem, oglądanie telewizji czy przygotowanie posiłku na kolejny dzień, wyjdzie dużo taniej.

Urządzenia elektroniczne wysokiej klasy

Kupując do domu sprzęty AGD i RTV w dużej mierze kierujemy się ceną. Tymczasem ważniejsza jest klasa energetyczna urządzenia. Im jest ona wyższa, tym bardziej energooszczędny jest sprzęt. Co prawda urządzenia tego typu są nieco droższe, natomiast lepiej jednorazowo przeznaczyć większą sumę pieniędzy niż systematycznie dopłacać do rachunków za prąd.

Zakup listew zasilających z wyłącznikiem

Zaprzestając korzystania z telewizora, konsoli do gier czy sprzętu muzycznego, zazwyczaj wyłączamy je za pomocą pilota. Zapominamy jednak, że sprzęty te pozostają w trybie czuwania i wciąż pobierają energię elektryczną. Nawet jeśli jest to znikoma ilość, płacimy więcej za nic. Zakup listew zasilających z wyłącznikiem pomoże rozwiązać ten problem. Wychodząc z domu- za pomocą jednego przycisku- odetniemy wszystkie urządzenia od prądu, oszczędzając pieniądze.

A co z firmami?

Im większy obiekt, tym większe jest jego zapotrzebowanie na energię elektryczną. O ile łatwiej zapanować nad rachunkami w pojedynczym gospodarstwie domowym, o tyle powyżej przedstawione działania mogą nie przynieść oczekiwanych efektów w przypadku dużych przedsiębiorstw. Tutaj także ratunkiem może okazać się współpraca z doświadczonym doradcą biznesowym. Kluczem do sukcesu jest podpisanie umowy z dostawcą, który zagwarantuje nam jednakową i niezmienną stawkę za prąd.Pomoc doradcy jest w tej kwestii nieoceniona. Specjalista nie tylko wykona dla nas darmowy audyt, ale pomoże też w znalezieniu najlepszej oferty dla naszej firmy. Gwarancja stałych warunków, wynikających z umowy, zapewni bezpieczeństwo naszym finansom i umożliwi stabilny rozwój przedsiębiorstwa.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas