Materiał Partnera Jak bezpiecznie transportować swój towar?

Jak bezpiecznie transportować swój towar?

Wiele firm transportuje swoje produkty na duże odległości, często są one rozprowadzane po całym kraju, Europie, czy nawet świecie. Aby mieć możliwość przeprowadzania takiego transportu musimy mieć oczywiście samochody, kierowców, palety, ale i różnego rodzaju opakowania, które zabezpieczą ładunek i pozwolą nam zarobić na wysyłanym towarze, a nie jedynie liczyć ile się zniszczyło. Wybór opakowań na rynku jest niezwykle szeroki i z pewnością każdy znajdzie idealne rozwiązanie dla siebie. Warto jednak poznać zalety najpopularniejszych rozwiązań.

Duże gabarytowo towary

Jeśli naszym celem jest przewiezienie towarów o znaczących gabarytach, to z pewnością najlepszym rozwiązaniem będzie ułożenie go na paletach i odpowiednie zabezpieczenie, do którego posłuży nam folia stretch. W ten sposób zyskujemy pewność, że nasze produkty z palet nie spadną, a dodatkowo będą zabezpieczone przed niewielkimi uderzeniami, zabrudzeniem czy zamoknięciem. Warto wybrać wysokiej jakości folię pochodzącą od renomowanego producenta. Wówczas zyskujemy pewność, że będzie ona wytrzymała i dobrze utrzyma ładunek w czasie transportu.

Małe przedmioty

Chcąc przetransportować małe przedmioty powinniśmy odpowiednio o nie zadbać. Tutaj pakowanie może być nieco bardziej skomplikowane. Każdą małą rzecz należy umieścić w odpowiednim, dopasowanym do jej rozmiaru opakowaniu. Następnie wkładamy odpowiednią ilość np. w karton klapowy. Należy pamiętać, aby nie pozostawiać w nim luzu, gdyż przez to w czasie transportu przedmioty mogą przemieszczać się po kartonie, a przez to uszkodzić. Kolejnym krokiem jest ustawienie kartonów na paletach oraz zabezpieczenie folią stretch, w taki sposób, aby nie miały możliwości z niej spaść nawet stojąc jeden na drugim. Opakowania wyróżniają się niezwykle szeroką ofertą produktów, a w wielu przypadkach jest również możliwe, dopasowanie ich wielkości i koloru do indywidualnych potrzeb. Jeśli planujemy zakup opakowań, warto znaleźć właśnie takiego elastycznego producenta, z ciekawą ofertą.

Warto zabezpieczyć również naroża

Palety zwykle trafiają do ciężarówek na specjalnych wózkach widłowych lub tzw paleciakach. W czasie przewożenia z magazynu do samochodu, lub w drugą stronę może dojść do obicia lub uszkodzenia krawędzi. Jest to miejsce, które jest wyjątkowo narażone na takie rzeczy, dlatego zaleca się, aby stosowane były tekturowe kątowniki, które mogą pozwolić uniknąć takich nieprzyjemnych zdarzeń, a właściwie zminimalizować ich skutki.

Opracowanie:

Polkar Sp. z o.o.

Krapkowice , Opolska 100C

Podziel się