Artykuł sponsorowany Gdzie wykorzystuje się regranulat?

Gdzie wykorzystuje się regranulat?

Czym są drobne plastikowe kuleczki, które można znaleźć wielu zakładach produkcyjnych? Jest  to oczywiście regranulat wytwarzany w procesie recyklingu tworzyw sztucznych! Materiał ten jest powszechnie stosowany w wielu branżach i uznaje się go bezpieczny dla środowiska. Ponowne wykorzystanie plastiku to ogromne odciążenie środowiska naturalnego! Jakie są jego rodzaje i gdzie się go wykorzystuje?

Rodzaje regranulatu

Regranulat dzieli się przede wszystkim ze względu na tworzywa, z których został wykonany. Wśród najczęściej spotykanych można wymienić: LDPE, HDPE, PP oraz styropianowy. LDPE powstaje podczas recyklingu produktów wykonanych z polietylenu. HDPE również wytwarza się z polietylenu, lecz wyrób ten charakteryzuje się większą gęstością niż granulat LDPE oraz odpornością na szkodliwe czynniki (np. kwasy, temperatura sól itd.). Jak sam skrót sugeruje, granulat PP jest produkowany z polipropylenu. Natomiast ostatni typ – granulat styropianowy – jest produktem ponownego przetwórstwa materiałów polistyrenowych. Jednym ze znanych i zaufanych producentów regranulatu jest np. firma PreMedia. Właściciele zakładów produkcyjnych coraz częściej decydują się na wykorzystywanie różnych typów regranulatu i są w pełni zadowoleni z jego właściwości.

Gdzie się go stosuje?

Każdy typ regranulatu wykorzystuje się do wytwarzania innych produktów. Kilka przykładowych kierunków zastosowania to produkcja:

  • elementów maszyn,
  • pojemników na wodę i kosmetyki,
  • siatek na zakup,
  • rękawów i tuneli foliowych (czysty granulat LDPE).

Nieco bardziej specyficznym regranulatem jest granulat styropianowy, z którego powstają materiały termoizolacyjne. Z pewnością większość z nas miała okazję na własne oczy zobaczyć miękkie, styropianowe granulki.

Dlaczego warto się zdecydować?

Korzystanie z regranulatu ma dwie podstawowe zalety. Pierwszą z nich jest ograniczenie nadmiernej eksploatacji środowiska naturalnego, poprzez ponowne wykorzystywanie tworzyw sztucznych. Tworzywa te mogą zalegać w środowisku i przez setki lat nie ulegają biodegradacji. Segregowanie odpadów i recykling to krok w stronę ekologii. Drugą zaletą regranulatu jest jego stosunkowo niska cena. Surowiec ten będzie o wiele tańszy niż produkcja tworzyw sztucznych od podstaw. Korzystanie z regranulatu w zakładzie produkcyjnym można znacznie obniżyć koszty produkcji. Oznacza to, że producent będzie mógł zaoferować swoim klientom produkt tańszy, który jednocześnie będzie miał równie dobre parametry.  A jak powszechnie wiadomo – cena i jakość to coś, na co zwraca uwagę każdy konsument!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas