Materiał Partnera Firma spawalnicza do usług

Firma spawalnicza do usług

Usługi spawalnicze są poszukiwane ze względu na modne kute bramy i ogrodzenie. Spawa się też różnego rodzaju balustrady i schody. Nawet metalowe meble, zwłaszcza ogrodowe są w modzie. Stawia się również różnego rodzaju konstrukcje, szkielety wiat i altan. Żeby móc spawać potrzebne są ukończone szkoły lub kursy zawodowe. Jest to praca niebezpieczna, ma się bowiem do czynienia z rozgrzanym metalem, lub niebezpiecznymi gazami. W dodatku błysk spawarki wymaga specjalnego zabezpieczenia, może powodować uszkodzenia wzroku.

Bezpieczeństwo w pracy spawacza

Prace spawacza uznaje się za prace wykonywaną w niekorzystnych warunkach,  potrzebne są tu specjalne zabezpieczenia, które mają ograniczyć wpływ niekorzystnych czynników na zdrowie człowieku. Podstawą jest odpowiednia odzież robocza bhp. W skład odzieży roboczej dla spawacza wchodzą: specjalne bluza i spodnie spawalnicze odporne na rozżarzony metal, kurtka lub kombinezony z grubego i odpornego na wysokie temperatury tworzywa, buty robocze oraz rękawice. Bardzo ważna jest jakość odzieży, dlatego warto zainteresować się wiodącymi producentami odzieży ochronnej. Najważniejszym jednak elementem wyposażenia roboczego spawacza są gogle. Muszą być wysokiej jakości, poprawi wydajność pracy i bezpieczeństwo. Spawacz, wyposażony w odpowiednią odzież może przystąpić do pracy.

Na czym polega spawanie

Spawanie jest jedną z metod spajania, polegającą na łączeniu materiałów, poprzez rozgrzanie i połączenia za pomocą spoiwa.

Sposoby spawania ze względu na użyte źródło ciepła:

1. spawanie elektryczne:

- łukowe:

~ elektrodą topliwą:

 • elektrodą otuloną: MMA
 • elektrodą pełną: MAG , MIG
 • elektrodą proszkową: bez gazu, w osłonie gazu aktywnego, w osłonie gazu obojętnego
 • łukiem krytym

~ elektrodą nietopliwą: TIG

- elektronowe

- laserowe

- plazmowe

- atomowe

- elektrożużlowe

2. gazowe

3. termitowe

Najczęściej używane przy spawaniu ręcznym jest spawanie elektryczne, proste lecz niezbyt efektywne i spawanie gazowe, którego używa się przy większych projektach. Jest oszczędniejsze i nie wymaga prądu, palą się opary wydobywane z połączenia wody i karbidu.

Rodzaje spoin:

 • czołową,
 • grzbietową,
 • pachwinową

Spoina nakładana przez elektrodę nazywa się ściegiem. Gdy elektrodę przesuwa się po prostej linii, tworzy się ścieg prosty. Ma to miejsce przy wąskich spoinach. Kiedy spawamy większą powierzchnię i metal ma być rozprowadzany na większej szerokości, niezbędne okazują się nieregularne ruchy elektrody, wówczas tworzony ścieg nazywa się ściegiem zakosowym.

Usługi świadczone przez firmę Marspaw

Usługi spawalnicze Marspaw oferują spawanie:

 • ogrodzeń, spawanych z metalowych elementów lub z siatki,
 • bram, przesuwnych i standardowych,
 • konstrukcji metalowych, szkieletów hal, magazynów czy altan,
 • montaż balustrad, schodów.

Przyjmują zlecenia indywidualne jak i duże projekty. Wykonają ogrodzenie spawane z prostych jak i ozdobnych elementów. Nie jest im obce kowalstwo artystyczne. Wykonają od podstaw zlecenie, od projektu po fachowy montaż. Doradzą i wykonają niezbędne pomiary.

Opracowanie:

Podziel się