Artykuł sponsorowany Elektryczna wciągarka linowa – jak dobrze wybrać?

Elektryczna wciągarka linowa – jak dobrze wybrać?

Wciągarki linowe to urządzenia o dość specyficznym zastosowaniu. Dlatego tak ważne jest, aby dopasować ich możliwości techniczne do konkretnych zadań. Aby nie narażać się na niepotrzebne wydatki, spowodowane chociażby pojawieniem się awarii, przed zakupem zdecydowanie warto zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych czynników. O czym konkretnie mowa?

Wybór konfiguracji

Profesjonalne wciągarki linowe potrafią znacząco różnić się od siebie przede wszystkim konfiguracją. W zależności od zakresu planowanej pracy spotkać można się propozycją urządzeń wyposażonych w bęben nawojowy ze żłobieniami lub bęben powiększony. Czym charakteryzują się oba rozwiązania? W pierwszym przypadku bęben rowkowany przyczynia się do znacznie precyzyjniejszego ułożenia liny i szczególnie zalecany jest to współpracy z linami krótszymi. W przypadku lin długich lub nawet kilku lin zdecydowanie lepiej sprawdzi się bęben powiększony. Ciekawostką może wydać się fakt, iż istnieje możliwości zamówienia bębna powiększonego w wersji z grodziami, oddzielającymi poszczególne liny.

Nowoczesna wciągarka linowa cechuje się także uniwersalnością zastosowania. Jest to możliwe m.in. dzięki temu, iż urządzenia te, mogą wykonywać swoją pracę w dowolnej pozycji. Nad stabilnością całego układu czuwa czteropunktowy system mocowania. Choć wciągarki bębnowe cieszą się największym zainteresowaniem ze strony klientów, do bardziej zaawansowanych prac zastosować można również wciągarki cierne. Typ cierny nie posiada ograniczeń, dotyczących długości liny nośnej. Co jeszcze warto wiedzieć?

Wciągarki linowe – gdzie kupić te najlepsze?

Zakup wciągarki linowej zawsze powinien być traktowany w kategoriach inwestycji. Aby zwróciła się ona jak najszybciej, warto postawić na urządzenia pochodzące od najbardziej rozpoznawalnych producentów takich jak Yale. Z pewnością odwdzięczą się one długą i bezawaryjną pracą, co jest niezwykle istotne w przypadku zakładów przemysłowych i produkcyjnych. Najlepsze warunki cenowe zagwarantować mogą rekomendowani dystrybutorzy, do których zdecydowanie zalicza się Reach Sp. z o.o.

Warto również zauważyć, że napędzane silnikami elektrycznymi wciągarki linowe, charakteryzują się bardzo ekonomiczną, a także niezwykle cichą pracą. Jako że nie mamy tutaj do czynienia ze spalinami, urządzenia te z powodzeniem mogą być wykorzystywane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów. Przed niszczącym wpływem warunków atmosferycznych, ze szczególnym uwzględnieniem wilgoci, chroni je szczelna i wytrzymała obudowa.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas