Artykuł sponsorowany Czy remont wózka widłowego jest opłacalny?

Czy remont wózka widłowego jest opłacalny?

Rodzajów wózków widłowych jest wiele. Wyróżnia się wózki widłowe spalinowe, czy też gazowe i elektryczne. Podzielić je można również na te do zastosowań terenowych oraz magazynowych. Ze względu na funkcje wyróżnia się zaś wózki widłowe boczne, podnośnikowe, systemowe, skrętne, wysokiego składowania, wielokierunkowe, czy kontenerowe. Co łączy je wszystkie? Poziom natężenia codziennej pracy, który wymaga tego, aby co jakiś czas przeprowadzać remont urządzeń i różnych jego podzespołów.

Remont – opcja idealna w każdym przypadku

Wózki widłowe niezależnie od typu oraz zastosowania, są pojazdami specjalistycznymi, których poziom natężenia pracy jest olbrzymi. Szczególnie dotyczy to wielkich firm produkcyjnych oraz magazynów, gdzie system pracy jest dwuzmianowy, a przedsiębiorstwo nieustanie pracuje 24h na dobę. To wiąże się z nieprzerwanym wykorzystaniem wózków widłowych, które są z dnia na dzień wyeksploatowywane. Czy jednak wiąże się to z ich rozległymi uszkodzeniami i brakiem możliwości ich wyeliminowania? Oczywiście, że nie! Zależy to jednak od tego, jak często przeprowadzane są przeglądy wózków, ich konserwacje, a także pełne remonty. Najlepiej, aby dokonywać tego w określonych przedziałach czasowych. Złożone przeglądy warto wykonywać raz w miesiącu, konserwacje co kwartał, a remont raz w roku. Tylko w ten sposób można zabezpieczyć swoją technologię, o czym powinien pamiętać każdy przedsiębiorca. W przypadku znacznego uszkodzenia wózka widłowego straty mogą sięgać kilkunastu tysięcy złotych. Doliczyć do tego również należy pogorszoną produktywność np. magazynu, który bez wielu wózków widłowych nie może prawidłowo funkcjonować.

Na czym polega remont wózka widłowego?

Remont w porównaniu z serwisem nie jest działaniem, które podejmuje się wtedy, kiedy jakiś podzespół ulegnie awarii. Remont wózków widłowych to zatem wielokrotnie zapobieganie usterkom poprzez wymianę określonych części na nowe. Ważne są również odpowiednie procesy regeneracyjne, do których można zaliczyć te związane z regeneracją siłowników. Wymianie powinny przy remoncie podlegać łożyska, felgi, widły, akumulatory, pompy i zawory, czy też same koła i rolki. Ważne jest także zastąpienie łańcuchów do wózków tymi w 100% sprawnymi. Istotna jest także naprawa skrzyń biegów oraz silników. Zapomnieć nie można także o wymianie opon, które w warunkach terenowych oraz magazynowych stosunkowo szybko się zużywają. Wyższą ich żywotność gwarantują jednak takie marki, jak Continental, Barum, Trelleborg, Marangoni, Stargo, czy Stomil. Zapewniają one m.in. opony pełne i pneumatyczne, a także paski…

Komu zlecić remont wózka widłowego?

Remont wózka widłowego najlepiej zlecić dedykowanemu warsztatowi, który posiada w tym duże doświadczenie. Tak jest m.in. w przypadku firmy PHU RAK-POL, zajmującej się nie tylko remontami, ale także sprzedażą części zamiennych do wózków DV, GPW, Rak, Toyota, Nissan, Komatsu, Linde i wielu innych. Warto przy tym wiedzieć, że z podmiotami serwisowymi wózków widłowych opłaca się podejmować stałą współpracę. To wtedy można liczyć na liczne rabaty, a także udogodnienia. Mowa m.in. o błyskawicznym przystąpieniu do remontów po dostarczeniu wózka. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas