Materiał Partnera Czym zajmują się stacje demontażu pojazdów?

Czym zajmują się stacje demontażu pojazdów?

Złomowanie samochodu to ostateczność dla właściciela, jednak w wielu przypadkach nieunikniona. Takie rozwiązanie sprawdza się np. wtedy, gdy koszty naprawy przewyższają wartość auta. Sprawdzona stacja demontażu pojazdów zaoferuje atrakcyjną cenę za wrak, a następnie przystąpi do jego utylizacji. Nie są to jedyne usługi świadczone przez tego typu punkty. Co jeszcze proponują swoim klientom?

Kiedy wykonuje się kasację auta?

W trakcie różnych zdarzeń drogowych dochodzi nierzadko do kolizji samochodu np. z innym pojazdem czy obiektem. Powstałe w wyniku uderzenia uszkodzenia mogą być niezwykle trudne i drogie w naprawie. Szczególnie w przypadku starszych modeli samochodów przywrócenie ich do pierwotnego stanu technicznego jest nieopłacalne dla właściciela. Wiąże się to bowiem z poniesieniem kosztów naprawy wyższych niż realna wartość pojazdu. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest autokasacja, czyli oddanie wraku do stacji demontażu zajmującej się utylizacją m.in. samochodów osobowych czy dostawczych.

Jest to legalny sposób na pozbycie się niechcianego pojazdu, który jest uszkodzony bądź ze względów formalnych nie może być zarejestrowany i dopuszczony do ruchu. Nierzadko kasację przeprowadza się też wtedy, gdy nie jest możliwe ustalenie właściciela lub auto jest dla niego niepotrzebnym obciążeniem finansowym ze względu na konieczność płacenia OC. Dokonanie kasacji na stacji demontażu pojazdów ma wiele zalet – nie tylko jest legalnym rozwiązaniem, ale daje także możliwość uzyskania zapłaty za wrak. Nie jest to jedyna usługa stacji demontażu pojazdów.

Czy używane części samochodowe ze stacji demontażu to dobry wybór?

Przeprowadzenie naprawy samochodu najczęściej wiąże się z koniecznością wymiany zużytego lub uszkodzonego podzespołu na nowy. Nierzadko jednak zakup części bezpośrednio od producenta to spore obciążenie dla budżetu kierowcy. Z tego względu wielu właścicieli aut decyduje się na zastosowanie części używanych. Znaleźć je można w ofercie stacji demontażu pojazdów Holdmar, która zajmuje się nie tylko autokasacją, ale także sprzedażą sprawnych podzespołów pozyskanych z wraków.

To nie tylko doskonałe rozwiązanie ze względu na niższą cenę używanych części. Niekiedy bowiem oryginalny komponent jest niedostępny na rynku – nawet w asortymencie producenta. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest znalezienie używanego zamiennika. Stacje demontażu pojazdów prowadzą też nierzadko działalność w zakresie skupu złomu, co pozwala sprzedać w takim miejscu również zdekompletowane pojazdy.

Opracowanie:

Holdmar

Otwock , Szosa Lubelska 34

Podziel się