Materiał Partnera Czym wyróżniają się moduły fotowoltaiczne oferowane przez Lapis Solarbau?

Czym wyróżniają się moduły fotowoltaiczne oferowane przez Lapis Solarbau?

Stworzenie efektywnej instalacji fotowoltaicznej w dużej mierze uzależnione jest od jakości oraz parametrów technicznych zastosowanych modułów. Wysokiej klasy komponenty spełniające rygorystyczne niemieckie wymogi proponuje klientom Lapis Solarbau, świadcząc też usługi kompleksowej opieki technicznej przy montażu układów fotowoltaiki. Dlaczego zatem warto postawić na podzespoły oferowane właśnie przez tę firmę?

Jakie parametry techniczne powinien mieć dobry moduł fotowoltaiczny?

Przy wyborze paneli do instalacji solarnej należy mieć na uwadze specyfikację techniczną takich komponentów. Istotna jest m.in. moc maksymalna. Przekłada się ona bezpośrednio na efektywność w pozyskiwaniu energii. W tym zakresie kluczowa jest również sprawność modułu. W przypadku modeli oferowanych przez firmę Lapis Solarbau wynosi ona około 20%, co jest bardzo dobrym wynikiem. Parametry modułów fotowoltaicznych są przy tym badane w zróżnicowanych warunkach.

Niezależnie od nich charakterystyka elektryczna pozostaje na wysokim poziomie, dzięki czemu inwestor odnotuje w krótkim czasie spore przyrosty darmowej energii. Firma Lapis Solarbau gwarantuje niewielkie odchylenia w tolerancji mocy – to zaledwie 0/+5 W. Cały zespół może mieć maksymalne napięcie w wysokości 1500 V. Dobre moduły fotowoltaiczne są zatem przede wszystkim bardzo efektywne i generują energię zarówno podczas bezchmurnych dni słonecznych, jak i w gorszych warunkach świetlnych.

Czy moduły fotowoltaiczne od Lapis Solarbau są trwałe?

Wspomniane elementy kompletnej instalacji fotowoltaiki najczęściej montuje się na dachu budynku. Taka lokalizacja sprawia, że komponenty są narażone na działanie wielu czynników zewnętrznych. Mowa nie tylko o zróżnicowanych temperaturach, ale też opadach deszczu czy śniegu. Oferowane przez Lapis Solarbau moduły fotowoltaiczne są przystosowane do pracy nawet w bardzo trudnych warunkach. Każdy z nich był testowany na amoniak oraz w komorze solnej, a ramę wykonano z anodowanego aluminium.

Przednia szyba to natomiast wysokiej jakości szkło hartowane odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu Lapis Solarbau proponuje moduły fotowoltaiczne z gwarancją nawet do 10 lat na sam materiał. Wytrzymałość mechaniczna to aż 5400 Pa. Na uwagę zasługuje też zakres temperatur, w których podzespoły zachowują swoje parametry techniczne. Doskonale sprawdzają się one zarówno przy -40, jak i +85 stopniach Celsjusza. Niezależnie od warunków są to zatem bardzo trwałe elementy, które świetnie nadają się np. do użytku w domu jednorodzinnym, ale również przy innych typach obiektów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas