Artykuł sponsorowany Czym się kierować szukając dobrego ekogroszku?

Czym się kierować szukając dobrego ekogroszku?

Na polskim rynku dostępne są różnorodne materiały opałowe. Wiele osób przy doborze odpowiedniego rozwiązania dla siebie bierze pod uwagę kwestię nie tylko wydajności, ale także ekologiczności danego paliwa. Wśród bardzo przyjaznych dla środowiska naturalnego produktów wymienia się często wysokiej jakości ekogroszek. Warto dowiedzieć się, jakie artykuły kryją się pod tym pojęciem oraz czym trzeba kierować się przy ich zakupie.

Ekogroszek – co to takiego?

Mianem ekogroszku najczęściej określa się paliwo stałe wytwarzane z wysokokalorycznego węgla brunatnego albo kamiennego. W procesie produkcyjnym tego typu materiałów wykorzystuje się wyłącznie surowce o stosunkowo niskiej zawartości siarki oraz niewielkiej zawartości substancji niepalnych i wody. Dodatkowo artykuły te wyróżniają się niskim poziomem spiekalności. Podczas spalania ekogroszku do atmosfery emitowane są jedynie śladowe ilości tlenków siarki. Produkt po całkowitym wypaleniu pozostawia stosunkowo mało popiołu.

Ekogroszek oferowany przez takie firmy, jak USŁUGI, HANDEL, IMPORT-EXPORT MARCIN RADECKI, świetnie sprawdza się jako paliwo do produkcji energii cieplnej w kotłach retortowych. Wyrób ten z reguły składa się z ziaren mających od 5 do 25 mm średnicy. To sprawia, że doskonale nadaje się on do stosowania w piecach wyposażonych w automatyczne dozowniki węgla. Najwyższej klasy ekogroszek najczęściej dysponuje odpowiednimi certyfikatami potwierdzającymi jego niskoemisyjność.

Po czym rozpoznać dobry ekogroszek?

Przed zakupem ekogroszku trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. W pierwszej kolejności warto sprawdzić zawartość siarki w danym produkcie. Pierwszy ze wspomnianych parametrów powinien wynosić maksymalnie 2%. Im mniejsze stężenie siarki w surowcu, tym jest on bardziej ekologiczny, gdyż wydziela mniej szkodliwych substancji do atmosfery. Dobry ekogroszek na ogół odznacza się też wysokim poziomem kaloryczności, gwarantującym efektywne i wydajne spalanie. Na ogół przyjmuje się, że wartość opałowa omawianego surowca powinna wynosić przynajmniej 24 MJ/kg.

Przy zakupie takich surowców, jak ekogroszek, istotny jest też poziom wilgotności wybranego towaru. Wartość tego parametru powinna oscylować na poziomie do 10%. Im suchsze jest nabyte paliwo, tym lepiej spala się w piecu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas