Materiał Partnera Czym się charakteryzują filtry przemysłowe?

Czym się charakteryzują filtry przemysłowe?

Na rynku znajdziemy wiele różnych filtrów przemysłowych, dlatego zdarza się, że wybór konkretnego modelu jest niezwykle trudny. Zadaniem filtrów jest przeprowadzenie procesu, który nazywamy filtracją. Proces ten polega na oddzieleniu cząsteczek cieczy bądź gazu od cząsteczek ciał stałych, przy wykorzystaniu do tego celu specjalnej przegrody, która przepuszcza ciecz lub gaz, a zatrzymuje zanieczyszczenia. Czym charakteryzują się filtry przemysłowe? Gdzie znajdziemy produkty najwyższej jakości? Podpowiadamy.

Filtry przemysłowe możemy podzielić na różne kategorie, jednak najczęściej dzielimy je na filtry cieczy, powietrza i separatory frakcji.

Filtry powietrza

Te powszechnie wykorzystywane filtry dzielimy także na podgrupy takie jak: filtry powietrza wlotowego, filtry powietrza wylotowego i filtry sprężonego powietrza. Te pierwsze uzdatniają substancję w chwili, gdy zaczyna brać udział w całym procesie. Natomiast filtry powietrza wylotowego, zwane są często także odpylającymi i chronią środowisko przed zanieczyszczeniem np. pyłami poprodukcyjnymi oraz gazami. W zakładach przemysłowych zwykle wykorzystywane są filtry sprężonego powietrza, które służą do napędzania maszyn i narzędzi oraz samego procesu produkcyjnego. Niezależnie od tego, jakiego filtra przemysłowego szukamy, postawmy na ofertę renomowanej firmy Mitpol z Łodzi. W jej asortymencie znajdziemy bogaty wybór produktów najwyższej klasy, między innymi: worki filtracyjne, filtry, filce, pasy do magli, filce techniczne, worki do przemysłowej wentylacji, czy rękawy do przemysłowej filtracji.

Filtry cieczy

Tego typu filtry dzielą się na filtry wody i filtry olejów. Szukając filtrów uzdatniających wodę, najczęściej natkniemy się na filtry workowe bądź świecowe. Na rynku dostępne są również filtry na złoża, a także wykorzystujące zjawisko odwróconej osmozy.

Separatory frakcji

Proces filtracji polega na rozdzielaniu jednej frakcji od drugiej, jednak może być on nieco kłopotliwy, gdy trzeba oddzielić substancje podobne do siebie pod względem fizykochemicznym. Właśnie do tego, służą separatory frakcji, które najczęściej oddzielają wodę od gazu, wodę od oleju lub olej od powietrza. 

Niezależnie od tego, jaki filtr jest nam potrzebny, pamiętajmy, żeby kupować go w sprawdzonej i cieszącej się uznaniem firmie, która oferuje bogaty wybór filtrów najwyższej jakość i służy fachową radą.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas