Materiał Partnera Odwrócona osmoza – co to takiego?

Odwrócona osmoza – co to takiego?

Mimo tego, że ciągle zapewnia się nas, że woda z kranu nadaje się do picia, to pewniej czujemy się, wybierając mineralną z butelek, przegotowaną lub filtrowaną. Działanie osmotycznych filtrów do wody opiera się na jednym z procesów zachodzących w naturze — osmozie. Wykorzystano go do budowy filtra, a otrzymana w ten sposób woda jest prawie w 100% pozbawiona zanieczyszczeń. Chcesz wiedzieć jak dokładnie działa odwrócona osmoza? Koniecznie przeczytaj!

Czym jest odwrócona osmoza?

Osmoza to proces zachodzący we wszystkich organizmach żywych, o którym większość z nas miała okazję uczyć się na zajęciach z biologii lub przyrody. Polega na przechodzeniu przez półprzepuszczalną błonę (tak zwaną membranę osmotyczną) cząsteczek wody z roztworu o stężeniu mniejszym do roztworu, o stężeniu większym. Proces odwróconej osmozy polega na czymś odwrotnym. Pod ciśnieniem przez półprzepuszczalną błonę przeciśnięte zostają tylko cząsteczki wody, dzięki czemu następuje przepływ z roztworu o większym stężeniu (woda, w której są zanieczyszczenia) do roztworu o mniejszym stężeniu (woda bez zanieczyszczeń).

Dokładność odwróconej osmozy

Ten sposób filtracji uznaje się na ten moment za najdoskonalszy dostępny dla człowieka proces. Filtr wykorzystujący działanie odwróconej osmozy zatrzymuje około 96%-99% wszystkich substancji, które znajdują się w wodzie, a wśród nich nawet te najdrobniejsze. W ten sposób woda zostaje pozbawiona rdzy, piasku, zanieczyszczeń mechanicznych, związków metali ciężkich, a także bakterii i wirusów.

Zalety korzystania z filtracji

System odwróconej osmozy pozwala znacząco obniżyć poziom soli w wodzie, dzięki czemu rozwiązanie to zalecane jest dla osób cierpiących na wysokie ciśnienie. Odwrócona osmoza wykorzystywana jest również do odsalania wody morskiej. W warunkach domowych istotne jest to, że eliminuje czynniki negatywnie wpływające na smak i zapach wody, dzięki czemu przygotowane z niej napoje i posiłki smakują zdecydowanie lepiej.

Montaż filtru na własny użytek

Uzdatnianie wody w ten sposób zapewnia wiele korzyści, przede wszystkim zdrowotnych. Warto zatem rozważyć wykorzystanie tego procesu do filtrowania wody również w warunkach domowych. Mogą w tym pomóc profesjonalne firmy takie jak Water Serwis Sowińscy Sp.j. , która ma szeroką wiedzę techniczną oraz doświadczenie w zakresie systemów uzdatniania wody. Co ważne świadczy usługi w zakresie doboru systemów uzdatniania wody (od projektu do wykonania) zarówno dla odbiorców indywidualnych, jak i przemysłowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas