Materiał Partnera Czym są wagi hakowe i gdzie się je stosuje?

Czym są wagi hakowe i gdzie się je stosuje?

Wag używano już w starożytności. Korzystano wówczas z mechanizmów szalkowych, które później zostały zastąpione wagami dźwigniowymi i sprężynowymi. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tych urządzeń, a każde z nich dostosowane jest do potrzeb konkretnej branży. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się wagi hakowe, których używa się w różnych gałęziach przemysłu. Jakie towary można nimi ważyć?

Waga hakowa – charakterystyka urządzenia

Wagi hakowe należą do wag wiszących. Różnią się pomiędzy sobą wielkością, udźwigiem i obecnością dodatkowych funkcji. Są to urządzenia niezastąpione w przemyśle ciężkim i zakładach, w których nie ma miejsca na zamontowanie wagi platformowej. Wagi hakowe idealnie nadają się do ważenia przedmiotów o nieregularnych kształtach i takich, które ciężko umieścić na platformie. Mniejsze urządzenia są bardzo mobilne – można przewozić je w aucie i używać w razie potrzeby np. do zważenia bagażu przed podróżą czy ryby wyłowionej z morza. Wagi hakowe o dużych gabarytach są zresztą powszechnie stosowane w portach rybackich.

Zalety wag hakowych

Wagi hakowe są bardzo uniwersalne – przydadzą się rolnikom, sadownikom, pracownikom zakładów przemysłowych czy przeciętnemu zjadaczowi chleba. Urządzenia te wyróżniają się solidną, wytrzymałą konstrukcją i dokonują precyzyjnych pomiarów. Są również bardzo proste w obsłudze, co też jest istotnym plusem. Większe wagi hakowe mogą mieć udźwig nawet do 10 ton, wyświetlacz LCD i funkcję zdalnego sterowania.

Warto zaznaczyć, że 10 ton to nie maksymalny udźwig, jaki może mieć waga hakowa. Przedsiębiorstwa produkcyjne i transportowe potrzebują urządzeń o znacznie większych możliwościach pomiarowych. Tworzy się wówczas konstrukcję, w skład której wchodzi hak, suwnica, żuraw i – ewentualnie – wciągarka linowa.

Wagi hakowe Procelwag

Uznanym producentem wag przemysłowych, w tym wag hakowych jest firma Procelwag. Wszystkie tworzone tam urządzenia powstają w oparciu o wieloletnie doświadczenie projektantów. Na sukces produkcji składają się doskonałe rozeznanie w branży, elastyczne podejście do każdego klienta oraz nowoczesne zaplecze inżynieryjno-techniczne.

Projekty wag hakowych są ściśle dostosowane do potrzeb zleceniodawcy i wyposażone zostają w dogodne dla niego funkcje. Koszt zakupu urządzenia uzależniony jest on jego wielkości, zastosowanej technologii oraz przeznaczenia. Powierzając konstrukcję wagi ekspertom, możemy liczyć na pełną niezawodność urządzenia, dokładność pomiarów oraz kilkuletnią gwarancję. Specjaliści pomogą też w legalizacji wagi.

Opracowanie:

Procelwag Sp. z o.o. Wagi elektroniczne

Gliwice , Daszyńskiego 194

Podziel się