Materiał Partnera Czym są przekładki tekturowe? Różnorodne zastosowanie tektury

Czym są przekładki tekturowe? Różnorodne zastosowanie tektury

Z tektury wykonać można wiele wytrzymałych i funkcjonalnych artykułów niezbędnych na przykład w pracach magazynowych. Tektura to materiał ekologiczny – wytworzony z papieru i w pełni nadający się do recyklingu, a przy tym niezwykle wytrzymały, odporny na ucisk, rozciąganie, urazy mechaniczne i warunki atmosferyczne. Zobacz, co można wykonać z tektury i jakie jest zastosowanie tych produktów.

Magazynowanie i transport towarów

Magazynowanie i transport towarów to kluczowe procesy w każdej firmie produkcyjnej, hurtowniach oraz sklepach. Do przechowywania i transportowania towarów różnego typu świetnie sprawdzają się opakowania wykonane z tektury, które dzięki swojej wytrzymałości na wiele czynników środowiskowych są solidnym rozwiązaniem na lata. Do najczęściej stosowanych rozwiązań zaliczyć możemy różnego typu kartony, takie jak na przykład kartony klapowe, które znajdziesz w bogatej ofercie firmy Polkar – producenta i dystrybutora materiałów zabezpieczających towary.

Innym rodzajem tego typu opakowań są tuleje tekturowe, czyli tuby stosowane zazwyczaj w branży papierniczej, gdyż stanowią idealne rozwiązanie do magazynowania oraz transportu plakatów, ulotek, kalendarzy, czy dokumentów. Znalazły one swoje zastosowanie także w branży spożywczej, a nawet w szpitalach i zakładach fotograficznych, gdzie stosowane są do przechowywania klisz.

Przekładki tekturowe

W magazynach sklepów z branży odzieżowej nieocenione są także przekładki tekturowe. Wykonane są z tektury litej lub falistej i doskonale nadają się do segregowania i zabezpieczania towaru. Ich funkcję zabezpieczającą wykorzystują także firmy zajmujące się transportem towarów – za pomocą przekładek papierowych zabezpiecza się wierzchnie warstwy palet lub oddziela asortyment.

W branży budowlanej przekładki tekturowe stanowią natomiast materiał zabezpieczający podłogi i posadzki, a także inne elementy wnętrz, które mogą zostać zabrudzone lub uszkodzone podczas przeprowadzanych prac remontowo-budowlanych i wykończeniowych.

Pakowanie towarów

Opakowania wykonane z tektury nadają się także do pakowania artykułów, na przykład na prezent. Dzięki możliwości łatwej zmiany designu wiele firm zajmujących się dystrybucją alkoholu stosuje tekturowe tuby jako eleganckie opakowanie prezentowe, które przy okazji pełni także funkcję ochronną dla butelek. Również różnego typu kartony mogą stać się stylowym opakowaniem, z czego często korzysta wielu producentów.

Kartony znalazły też szerokie zastosowanie jako opakowania zbiorcze, a w życiu codziennym sprawdzają się na przykład podczas przeprowadzki, dzięki ich ładowności, poręczności i wytrzymałości.

Artykuły reklamowe

Należy wspomnieć także o innej ważnej funkcji, jaka mogą pełnić tego typu artykuły. Dzięki możliwości wykonywania na nich nadruków i znakowań są one także artykułem reklamowym, który pozwala na dotarcie do wielu klientów w stosunkowo prosty sposób.

Tektura zyskała więc wiele zastosowań, szczególnie w branży produkcyjnej i sprzedażowej. Ważnym plusem korzystania z takich rozwiązań jest również to, że jest to ekologiczny i przyjazny dla środowiska sposób pakowania, magazynowania czy transportu towarów.

Opracowanie:

Polkar Sp. z o.o.

Krapkowice , Opolska 100C

Podziel się