Artykuł sponsorowany Czym jest wyżarzanie stali i gdzie można z niego skorzystać?

Czym jest wyżarzanie stali i gdzie można z niego skorzystać?

Wśród wielu dostępnych metod obróbki metali, szczególnie często stosuje się obróbkę cieplną. Proces ten umożliwia nadanie konkretnym przedmiotom pożądanych cech fizycznych i chemicznych, które muszą różnić się od siebie w zależności od zadania, które element ma wypełnić. Wyżarzanie stali wymaga jednak odpowiedniego zaplecza technologicznego oraz ogromnego doświadczenia, które zaoferować mogą jedynie najlepsze firmy. Co warto wiedzieć na ten temat?

Rodzaje wyżarzania

Wyżarzanie zasadniczo można podzielić na 3 kategorie. Do pierwszej zalicza się wyżarzanie, podczas którego jak najbardziej zachodzą zmiany alotropowe, aczkolwiek nie mają one żadnego wpływu na sam przebieg procesu. W drugiej zaś znajduje się wyżarzanie, podczas którego zmiany alotropowe mają wpływ na istotę procesu. Trzecią kategorią wyżarzania jest to, w którym zmiany alotropowe w ogóle nie zachodzą. Zasadniczym celem przeprowadzenia wyżarzania jest chęć osiągnięcia bardzo konkretnych cech fizycznych metalu i doprowadzenie go do stanu jak najbardziej zbliżonego do warunków równowagi. Co to takiego? W termodynamice pojęciem tym opisuje się stan, w którym wszystkie makroskopowe parametry układu takie jak ciśnienie i objętość są stałe w czasie. Wyżarzany metal staje się po prostu stabilniejszy, wytrzymalszy i znacznie bardziej przewidywalny z konstrukcyjnego punktu widzenia. Obróbkę cieplną stosuje się również podczas prac przygotowawczych materiału do spawania oraz po zakończeniu spawania. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Wyżarzanie a nowoczesna technologia

Wyżarzanie metalu wciąż byłoby usługą dostępną jedynie w największych hutach, gdyby nie rozwój nowoczesnej technologii. Obecnie produkowane wyżarzarki spotkać można na wyposażeniu specjalistycznych firm, zajmujących się obróbką. Występują w wersjach 6,12 i 24-kanałowych, co znacznie zwiększa zakres możliwych do wykonania prac, zarówno jeżeli chodzi o elementy małe, jak i te większe, przeznaczone np. dla branży budowlanej lub okrętowej. Wyżarzarki tego typu charakteryzują się mocą odpowiednio od 40 kW do aż 130 kW. Dlatego właśnie dopasowanie ich pod indywidualne potrzeby klienta staje się tak proste. Aby skorzystać z usług wyżarzania, wystarczy złożyć zapytanie ofertowe w najbardziej renomowanych wykonawców. Zdecydowanie zalicza się do nich firma K&H Metal Bending, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia wszystkim zainteresowanym kompleksowe wsparcie w zakresie obróbki cieplnej metali. Klienci mogą liczyć zarówno na miłą atmosferę współpracy, jak i rzetelne, szeroko zakrojone doradztwo.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas