Artykuł sponsorowany Czym charakteryzują się kotły wodne wysokotemperaturowe firmy Compte For – Tech?

Czym charakteryzują się kotły wodne wysokotemperaturowe firmy Compte For – Tech?

Kotły grzewcze mogą różnić się od siebie budową, działaniem, a także paliwem, jakie spalają. Na rynku można znaleźć między innymi kotły wodne wysokotemperaturowe, które posiadają kocioł kondensacyjny. Produkt ten do ogrzewania budynku wykorzystuje efekt skraplania pary wodnej. Kotły tego typu produkuje firma Compte For – Tech z Chojnic. Zobacz, w jakie elementy zostały one wyposażone, a także, jak wygląda ich działanie.

Jak zbudowane są kotły wodne wysokotemperaturowe?

Jednym z podstawowych obszarów działalności firmy Compte For – Tech jest produkcja kotłów grzewczych. Wśród produktów wytwarzanych przez jej pracowników można wyróżnić między innymi kotły kondensacyjne. Charakterystyczne dla nich jest to, że dochodzi w nich do skraplania wody, która znajduje się w paliwie, spalinach oraz powietrzu, jakie dostarczane jest do pieca. Aby maksymalnie zindywidualizować zamówienie firma Compte For – Tech wyposaża kotły w dopasowaną technikę systemową.

Automatyczne kotły na wodę wyróżniają się dużą mocą, a do tego są wyposażone w instalacje sterownicze i monitorujące, które są intuicyjne i łatwe w obsłudze. Ponadto mają wbudowaną innowacyjną technologię regulacji i pomiaru. Kolejne elementy, z jakich złożone są kotły firmy Compte For – Tech, to między innymi:

  • systemy utrzymywania ciśnienia,
  • systemy przewodów rurowych i spalinowych,
  • instalacje paleniskowe.

Do wytworzenia powyższych części kotłów producenci wykorzystują wysokiej jakości materiały, które są gwarancją wydajności i bezpiecznego eksploatowania.

Działanie wysokotemperaturowych kotłów wodnych

Ogrzewanie za pomocą wysokotemperaturowych kotłów wodnych możliwe jest poprzez skraplanie pary wodnej, czyli po osiągnięciu temperatury 100 stopni Celsjusza. Jak podkreśla pracownik firmy Compte For – Tech z Chojnic:

Litr wody w temperaturze 100 stopni Celsjusza umożliwia pozyskanie ciepła o energii równej 0,6 kWh, którą można odzyskać dzięki skraplaniu.

Jeżeli gaz przekształca się w ciecz, wówczas oddaje do otoczenia swoje ciepła. Gdy dodamy do tego fakt, iż spaliny paliw kopalnych złożone są w większości z wody, możliwe jest odzyskanie tej energii poprzez zjawisko kondensacji pary wodnej. Zjawisko to powstaje samoczynnie, na co wpływ mają procesy spalania paliwa. Fachowiec z firmy Compte For – Tech podkreśla, że chłodzenie spalin następuje w wymienniku ciepła. W przypadku propanu jest do schłodzenie ich do temperatury 54 stopni Celsjusza, a w przypadku gazu ziemnego 57 stopni. Następnie ciepło uwalniane podczas skraplania odbierane jest przez wodę, która przepływa przez wymiennik ciepła. W ten sposób można znacznie zaoszczędzić energię, a także ilość spalanego paliwa, czyli pieniądze.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas