Materiał Partnera Tanie ogrzewanie – poznaj technologię kotłów kondensacyjnych

Tanie ogrzewanie – poznaj technologię kotłów kondensacyjnych

Każdy inwestor indywidualny przy remoncie domu lub jego budowie szczególną uwagę zwraca na technologię grzewczą. Istotne jest bowiem to, aby świetnie współgrała z izolacją termiczną, poziomem szczelności okien, a także z wentylacją i klimatyzacją. Ważne jest także to, aby centralne ogrzewanie było tanie w eksploatacji. To gwarantują m.in. kotły kondensacyjne. Dowiedz się o nich więcej.

Jak działa kocioł kondensacyjny?

Kotły kondensacyjne na pozór nie różnią się niczym od innego typu kotłów gazowych. Mają one zatem kompaktowe obudowy i podobne przyłącza. Wyróżniają się również cichą pracą i proekologicznością. W czym jednak tkwi różnica między zwykłymi urządzeniami a kotłami kondensacyjnymi? Przede wszystkim dotyczy ona poziomu energooszczędności. Ten najwyższy zapewnia właśnie zjawisko kondensacji, które występuje w kotłach nowej generacji.

Czym zaś jest kondensacja? Jest to proces przemiany pary wodnej w wodę, który zachodzi w niskich temperaturach. Gdy powstała para zetknie się bowiem z powierzchnią o niskiej temperaturze, skropli się na tejże powierzchni, oddając jej energię cieplną. Tak właśnie działają kotły kondensacyjne, przy których zawarta w spalinach para wodna może zostać wykorzystana do uwolnienia dużych pokładów energii. Przekazana jest ona do instalacji centralnego ogrzewania, gwarantując nawet 25% oszczędności w porównaniu z konwencjonalnymi kotłami.

Zalety kotłów kondensacyjnych

Kotły kondensacyjne są polecane dzisiaj zarówno dla małych, średnich, jak i dużych domów. Ich zalet jest wiele, ale przede wszystkim należy wspomnieć o efektywności energetycznej wynoszącej nawet do 94%. Sprawność znormalizowana to zaś około 109%. Dzięki temu w prosty sposób szybko i tanio można ogrzewać dom, zapewniając sobie ciepłe wnętrza bez konieczności oszczędzania.

Oprócz efektywności warto wspomnieć także o innych ważnych zaletach kotłów kondensacyjnych. Zalicza się do nich:

  • prosty montaż,
  • możliwość stosowania różnych przewodów powietrzno-spalinowych,
  • brak generowania dużego hałasu,
  • zredukowana do minimum emisja szkodliwych substancji,
  • bezpieczeństwo w użytkowaniu,
  • łatwa obsługa,
  • niskie zużycie gazu.

Olbrzymią zaletą kotłów kondensacyjnych jest także to, że można je montować w łazience, kuchni, korytarzu czy w pomieszczeniu gospodarczym. Nie wymagają one budowy kotłowni.

Polecana marka kotłów kondensacyjnych

Na polskim rynku można spotkać się z wieloma różnymi markami kotłów kondensacyjnych. Jednymi z najlepszych są jednak te pochodzące z włoskich fabryk. Mowa o urządzeniach koncernu ARISTON, którego produkty w atrakcyjnych cenach można kupić wraz z usługą montażową od hurtowni HYDRO-BUD Garwolin. Dlaczego jednak warto postawić właśnie na tę markę?

Jest ona polecana przede wszystkim dzięki bezusterkowym sprzętom w bardzo odchudzonej wersji. Kotły są kompaktowe oraz atrakcyjne wizualnie. Najlepsze urządzenia wyposażone są w modne panele ze szkła hartowanego. Wspomnieć należy także o funkcjach elektronicznej modulacji pomp czy automatycznego doboru parametrów pracy kotła. Urządzenia ARISTON cenione są również za to, że można nimi sterować poprzez smartfon.

 

Opracowanie:

Handel Hurt-Detal Art. Przemysłowe Jacek Kurowski

Garwolin , al. Legionów 4

  • tel. 25 682 47 82

Podziel się